آغاز اردوی تیم ملی از ۲۸ بهمن
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از تشکیل اردوی تیم ملی برای دیدار با قطر از ۲۸ بهمن و احتمال برگزاری یک دیدار تدارکاتی در تهران یا دوبی در یکی از تاریخ های دوم یا سوم اسفند ماه خبر داد.
به گزارش ایسنا و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کارلوس کی روش که هم اکنون در دوبی به سر می برد، برنامه های آتی تیم ملی را تشریح کرد و بار دیگر بر اهمیت ویژه سه دیدار سرنوشت ساز در خردادماه تاکید كرد.
كی روش در ابتدا با تاکید بر اینکه حداکثر ۱۸ یا ۱۹ دی به ایران بازخواهد گشت، اظهار كرد: ما در مراحل قبلی اردوهایی داشتیم که به ما کمک کرد تا به موقعیتی دست پیدا کنیم که دیدار با قطر به یک دیدار تشریفاتی تبدیل شود. البته هدف اصلی من هم همین بود که خوشبختانه انجام شد. همچنین با هماهنگی و توافقی که از قبل با سازمان لیگ داشتیم قرار بر این بود که شروع اردو برای دیدار با قطر هیچ گونه تداخلی با مسابقات لیگ نداشته باشد و در برگزاری آن خللی وارد نشود که این به نفع همکاران ما در باشگاه ها هم هست. دلیل این کار، پایبندی و احترام به توافقی بوده که با سازمان لیگ داشته ایم و اینکه دیدارهای لیگ به طور منظم انجام شود تا زمانی که ما دیدارهای حساس تری را پیش رو داریم، فرصت بیشتری برای برگزاری اردوهای تیم ملی داشته باشیم.
کی روش درباره اردوی آینده تیم ملی ایران گفت: طبق هماهنگی با سازمان لیگ که در همین روزهای اخیر انجام شد، اردوی بعدی تیم ملی از ۲۸ بهمن آغاز خواهد شد و تا روز دیدار با قطر (۱۰ اسفند) ادامه خواهد داشت. البته من از فدراسیون درخواست برنامه ریزی برای یک دیدار تدارکاتی در تاریخ دوم یا سوم اسفند ماه را داده ام.
وی درباره محل برگزاری این دیدار افزود: هنوز به طور قطعی مشخص نیست اما ترجیح من به دلیل اینکه بازی با قطر در تهران است، این است که بازی در تهران باشد اما گاهی اوقات وقتی وارد مذاکره با تیم های خارجی برای انجام دیدارهای دوستانه می شویم، ممکن است آنها شرایط خاص خودشان را داشته باشند که اگر چنین شود و نتوانیم در تهران بازی کنیم، نظر من این است که این دیدار در امارات برگزار شود، زیرا مسیر پروازی کوتاهی تا تهران دارد.
سرمربی تیم ملی سپس به تشریح وضعیت تیم بعد از دیدار با قطر پرداخت و گفت: جهت آماده سازی تیم برای سه دیدار حیاتی در خرداد ماه آینده، یک مشکل بسیار بزرگ داریم که متاسفانه هنوز حل نشده و آن هم دیدارهای مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا است که در روزهای ۹ و ۱۰ خرداد برگزار خواهد شد که این دقیقا چهار روز قبل از نخستین دیدار ما در مرحله آخر مقدماتی جام جهانی است (۱۴ خرداد). ما در این ماه سه دیدار پیاپی درطول ۱۰ روز داریم و باید بازیکنان مان را بطور کامل دراختیار داشته باشیم اما آنها چهار روز قبل از اولین مسابقه ما با تیم باشگاهی شان بازی دارند و البته اگر دو سهمیه قطعی ما در لیگ قهرمانان تبدیل به سه سهمیه شود، کار ما دشوارتر خواهد شد.
کی روش افزود: این مساله متاسفانه هنوز حل نشده و فیفا و ای اف سی در پی مکاتبه فدراسیون فوتبال در این باره، با تغییر برنامه مسابقات لیگ قهرمانان موافقت نکرده اند اما ما هنوز با فدراسیون و سازمان لیگ در حال مذاکره هستیم تا ببینیم چه راهکاری برای حل این مشکل می توانیم پیدا کنیم چون ما از ابتدای اردو، تیم کامل مان را نیاز داریم. البته این موضوع نه تقصیر فدراسیون و نه سازمان لیگ است اما مشکلی است که باید با کمک هم راه حلی برای آن بیابیم.
سرمربی تیم ملی کشورمان گفت: البته پس از دیدار با قطر، تا خرداد ماه اردوهای تیم ملی متوقف نمی شود و ما درنظر داریم دو یا سه مینی کمپ (اردوی کوتاه مدت) برگزار کنیم تا بطور دائم آمادگی و شرایط بازیکنان را مورد ارزیابی قرار دهیم
وی همچنین درباره حضور اشکان دژآگه در تیم ملی گفت: همانگونه که قبلا هم گفته ام از نقطه نظر فنی، شرایط این بازیکن برای من کاملا روشن و قابل قبول است اما متاسفانه بار قبل مشکلاتی ازلحاظ هماهنگی و انجام روال اداری پیش آمد که او نتوانست به ما ملحق شود اما امیدوارم برای آینده بهانه ای از این جهت وجود نداشته باشد. ضمن اینکه ما به قوانین بین المللی فیفا احترام می گذاریم و هر تصمیمی که اتخاذ کنیم، خارج از چارچوب این قوانین نخواهد بود.
کی روش همچنین در پیامی به اهالی فوتبال گفت: این دلگرمی و اطمینان را به تمامی اهالی فوتبال می دهم که ما با جدیت هرچه تمام تر کارمان و تمامی امور مربوط به تیم ملی را پیگیری می کنیم و این را با قاطعیت می گویم که در کارمان برای تیم ملی ایران چیزی کم نمی گذاریم اما از سوی دیگر بر این موضوع برای چندمین بار تاکید می کنم که ما آینده ای در جام جهانی ۲۰۱۴ نخواهیم داشت اگر در ماه ژوئن ۲۰۱۲ (خرداد ۹۱) نتوانیم موفق باشیم و همه باید درک کنند که جام جهانی آینده برای ما در خرداد ماه آینده رقم می خورد و به همین دلیل به یک برنامه ریزی عالی و منظم برای این ماه نیاز داریم. من این پیام را کاملا شفاف و روشن به بازیکنان، مربیان و تمامی هواداران فوتبال می دهم که جام جهانی ۲۰۱۴ برای ما شروع شده اما نقطه عطف آن در ماه ژوئن آینده خواهد بود و ما برای صعود به جام جهانی، باید سال ۲۰۱۲ و بویژه ماه ژوئن این سال را بسیار جدی بگیریم. ما در مرحله بعد در یک گروه پنج تیمی باید هشت بازی رفت و برگشت برگزار کنیم و ۹ امتیاز در سه دیدار خرداد ماه آینده ، یعنی بیش از ۳۰ درصد کل امتیازهای این هشت دیدار رقم می خورد.
سرمربی تیم ملی ایران در پایان این گفت وگو گفت: از زمانی که من وارد ایران شدم همه مسئولان از رییس فدراسیون گرفته تا تمامی مسئولان ورزش که من با آنها صحبت کرده ام، متفق القول تاکید کرده اند که اولویت اول فوتبال ایران، صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ است. اکنون زمانی است که باید این را نشان دهند و با حمایت های همه جانبه خود از تیم ملی راه را برای صعود تیم هموار نمایند و نشان دهند که برای دستیابی به این اولویت تا چه اندازه حاضرند از تیم ملی کشورشان حمایت کنند.
نوشته شده توسط : مهیار در جمعه 9 دی 1390
موضوع : ورزشی | بازدید این مطلب : 3877
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌