اجتماعی
بازدید این موضوع : 68829
بازدید کل مطالب این موضوع : 618130
کل مطالب این موضوع : 659
آیا خودتان را برای شیک پوش بودن قربانی می کنید ؟!
در اینجا به مطالبی اشاره می کنیم که به شما کمک می کند تا بدون اینکه در پیروی از مد روز زیاده روی کنید ، شیک پوش و خوش لباس باشید :
قیمت و نوع ۵ کالایی که اخیرا" خریده اید را ارزیابی کنید تا متوجه شوید که آیا شما هم از جمله افرادی هستید که پول زیادی را برای مدهای زودگذر و هوسهای آنی خود هدر می دهند یا خیر؟
اگر از میان این اجناس ، سه کالا و یا بیشتر آنها مخصوص یک دوره خاص و یک مد زودگذر و فصلی هستند ، شما هم در خطر هستید و ممکن است از جمله قربانین مد باشید.
کمد لباستان را چک کنید ، اگر بیشتر از نیمی از آنها از مد افتاده اند و دیگر قابل استفاده نیستند ، شما هم احتمالا" یکی از قربانیان مد هستید.
حالا از خودتان یک سئوال خیلی مهم بپرسید : آیا من معمولا" اجناس و کالاهایی را که دوست دارم می خرم و یا فقط بخاطر اینکه از مد روز تبعیت کنم ، کالاهایی که مطابق مد روز هستند را خریداری می کنم حتی اگر علاقه چندانی به این اجناس نداشته باشم؟
اگر به این نتیجه رسیدید که همیشه فقط کالاهایی را می خرید که آنها را دوست دارید ، احتمالا" با خودتان صادق نیستید و راست نمی گویید اما در هر صورت بهتر است دیگر به خواندن این مطلب ادامه ندهید.
اما اگر به این نتیجه رسیدید که گاهی اوقات و یا بیشتر اوقات به سمت کالاهایی می روید که دوستشان ندارید اما چون طبق مد روز هستند حاضرید پول هنگفتی بابت خرید آنها پرداخت کنید،از دستور العمل زیر پیروی کنید تا یک قربانی مد نباشید.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در يکشنبه 25 دی 1390
موضوع : اجتماعی
طلاق‌های عجیب و خنده‌دار ایرانی
هنوز کارد به استخوانشان نرسیده است؛ مجال زندگی آن‌قدر هم که فکر می‌کنند تنگ نشده؛ نه مشکلی ریشه‌ای دارند نه معضلی غیرقابل حل؛ فقط بی‌حوصله‌اند، عجول و کم‌طاقت.گاهی هم خصلت‌های عجیب دارند و انتظارات عجیب‌تر.این طور می‌شود که بعد از دعوا و جار و جنجال، قهر و دلخوری و شکستن ظرف و ظروف خانه بر سر هم، راهی دادگاه می‌شوند.می‌روند تا غیرمعمول‌ترین تقاضاهای طلاق را بنویسند و عجیب‌ترین جدایی ها را رقم زنند.
با بررسی در مورد پرونده‌های طلاق در یک سال گذشته، مشخص شده که برخی از این تقاضاها دلایل بسیار پیش‌پاافتاده و حتی عجیب و خنده‌دار دارند.هرچند تعداد این تقاضاها روز به روز زیادتر می‌شود اما بسیاری از آن‌‌ها بیشتر به شوخی شبیه‌اند تا واقعیت.برخی از این تقاضاها منجر به صدور حکم طلاق می‌شوند و تعدادی هم نمی‌شوند؛ اما همه آن‌ها یا تعجب‌آورند یا خنده‌دار.
ترس از صاحب‌خانه
روز جمعه، مردی به دادگاه خانواده شهید محلاتی مراجعه کرد و دادخواست طلاق خود را به قاضی یکی از شعب ارائه داد.این مرد بیان کرد که پس از گذشت هشت سال از زندگی مشترک، هنوز مستأجر است و همسرش اجازه خرید خانه را به او نمی‌دهد؛ چرا که معتقد است كه نباید پول‌هایشان را خرج خرید خانه کنند و بهتر است پولی كه جمع آوری كرده‌اند را در بانك بگذارند.این مرد گفت که من همیشه در زندگی كوتاه آمده و هر كاری همسرم می‌خواهد، انجام می‌دهم، ولی دیگر از این وضع خسته شدم.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 15 دی 1390
موضوع : اجتماعی
عاشیه قذافی به دنبال پناهندگی سیاسی در اسراییل +عکس
برخی رسانه ها از تمایل عایشه قذافی برای پناهندگی سیاسی به رژیم صهیونیستی و اقامت در اراضی اشغالی خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از رسانه های عربی و عبری، عایشه قذافی، دختر معمر قذافی، رهبر سابق لیبی تمایل خود را برای پناهندگی به رژیم صهیونیستی اعلام كرده است.
سایت خبری "واللا" نیزاعلام كرد كه به اطلاعاتی از سوی سرویس های امنیتی دست یافته كه این خبر را تایید می كند.
این سایت در ادامه گزارش داد: عایشه قذافی توانست بعد از سقوط نظام پدرش به همراه تعدادی از اعضای خانواده اش از لیبی بگریزد و وارد الجزایر شود.
سایت خبری "واللا" هم چنین گزارش داد: عایشه قذافی به تعدادی از دوستان خود در اروپا اعلام كرده است كه تنها در اسراییل احساس امنیت می كند.
عایشه قذافی هم چنین تاكید كرده است كه امیدوار است مسئولان رژیم صهیونیستی اجازه اقامت در اراضی اشغالی را به وی بدهند.
یك منبع نیز عنوان داشت: تعدادی از شهروندان یهودی اعلام كرده بودند كه نیاكان عایشه قذافی یهودی بوده و بعدا اسلام آورده اند، چنانچه این اطلاعات درست باشد، براساس قوانین رژیم صهیونیستی به عایشه قذافی اجازه مهاجرت به اراضی اشغالی داده خواهد شد و وی می تواند به راحتی تابعیت اسراییلی دریافت كند.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 8 دی 1390
موضوع : اجتماعی
مهمترین رویدادهای جهان در سال 2011
ایسنا:2011 وقايع بسياري را در خود جاي داد كه از مهمترين آنها مي‌توان به شعله‌ور شدن جرقه‌هاي بهارعربي، سقوط ديكتاتورهاي مصر، ليبي و تونس، كشته شدن معمر قذافي و بن لادن، بحران بازارهاي مالي اروپا و آمريكا و در پي آن تغيير در ساختار دولت‌هايي همچون يونان و ايتاليا و نيز پيدايش جنبش‌هاي ضد سرمايه‌داري در سراسر جهان غرب، مرگ سياستمداران صاحب‌نامي از جمله اولين رئيس‌ جمهوري چك و رهبر كره شمالي، رسوايي‌هاي جنسي سران عرصه سياست از جمله رئيس سابق صندوق بين‌المللي پول و نيز درخواست عضويت فلسطين در سازمان ملل اشاره كرد و از اين حيث 2011 به يكي از منحصر به فردترين سال‌ها در عرصه جهاني تبديل شد.
به گزارش ايسنا، پايگاه اينترنتي «اطلس اخبار جهان» جدول زماني وقايع سياسي سال 2011 را منتشر كرده است كه در ادامه به برخي از مهمترين آنها اشاره مي‌شود:
* رويدادهاي مهم جهان سياست در ژانويه 2011
اول ژانويه: «ديلما روسف» مراسم تحليف خود را به عنوان اولين رئيس جمهوري زن برزيل به جاي آورد و سكان هدايت بزرگترين كشور آمريكاي لاتين را به دست گرفت. «روسف» به عنوان سي‌وششمين رئيس جمهوري برزيل جانشين «لوئيز ايناسيو لولا داسيلوا» شد.
هشتم ژانويه: «گابريله گيفوردس»، عضو دموكرات مجلس نمايندگان آمريكا در حمله فرد مسلحي در منطقه «تاكسون» ايالت آريزوناي آمريكا بر اثر اصابت گلوله به سرش زخمي شد و در شرايط بحراني قرار گرفت. در اين حمله شش تن ديگر از جمله يك قاضي فدرال و يك كودك 9 ساله كشته شدند. «گيفوردس» 40 ساله اولين زن يهودي بود كه از ايالت آريزونا در سال 2006 وارد كنگره آمريكا شد. وي پيشتر با «مارك نلي» يك فضا نورد ناسا ازدواج كرده بود.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 8 دی 1390
موضوع : اجتماعی
موسیقی خاص اقوام ایرانی در شبهای زمستان
پژواك فطرت‌های پاك و بی‌آلایش
مناسبت‌های تاریخی، فرهنگی، هنری و دینی هركدام از پس هم می‌آیند و می‌روند، اما دریغ از توجهی هرچند سطحی به موسیقی بومی ‌ایران كه نقش بسزایی در آفرینش آیین‌های ما دارد.
 در واقع تا زمانی كه موسیقی‌های بی‌اساس در گوش ما نجوا می‌كند دیگر كسی به موسیقی اقوام ایرانی گوش نمی‌دهد و این در حالی است كه موسیقی بومی‌ و نواحی ایران به هر مناسبت كه اجرا می‌شود در درون خود گنجینه‌ای عظیم از فرهنگ، تمدن و ادبیات كهن ما را دارد.
اقوام ایرانی با توجه به غنی‌بودن موسیقی‌شان و نیز عنوان كردن هر اتفاقی با زبان این هنر در تمامی‌ مناسبت‌های تاریخی، دینی و ملی پیشرو بوده‌اند به‌گونه‌ای كه در كنار نوروزخوانی‌ها، منقبت‌خوانی‌ها، نعت‌خوانی‌ها، موسیقی‌های كار، زندگی، غم و شادی و... شب‌های زمستان را با نوای موسیقی خاص منطقه خود سپری می‌كنند.
موسیقی عاشیقی، شب‌های زمستان آذربایجان را میزبانی می‌كند
عاشیق رسول قربانی، یكی از چهره‌های برجسته عاشیق‌های آذربایجان كه از سوی مسوولان فرهنگی تبریز، چهره ممتاز موسیقی عاشیقی جهان را لقب گرفته درباره موسیقی عاشیق‌ها در ایام و مناسبت‌ها می‌گوید: موسیقی عاشیقی ریشه‌ای بسیار كهن دارد و غنی‌ترین نمونه ادبیات و فرهنگ شفاهی آذربایجان است. ما عاشیق‌ها كه وارثان و حافظان این موسیقی مردمی‌ هستیم، موسیقی عاشیقی را از اجداد خود گرفته‌ایم و سینه به سینه به نسل‌های دیگر منتقل می‌كنیم.
وی ادامه می‌دهد: موسیقی ما با اشعار كهن و بعضا با شعرهایی كه خود عاشیق آنها را می‌سراید، همراه است
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 8 دی 1390
موضوع : اجتماعی
رونالدو و همسرش تعطیلات پرخرجی را در مالدیو سپری می کنند
ستاره پرتغالی رئال مادرید که سال گذشته برای تعطیلات به مالدیو رفته بود، به دلیل اینکه بدون حضور خبرنگارها و پاپاراتزی ها توانسته بود تعطیلات خوبی را پشت سر بگذارد، بسیار راضی بود و امسال نیز به این کشور کوچک آسیایی رفت.
رونالدو و خانواده اش این بار هم تعطیلات پرخرجی را سپری می کنند، تعطیلاتی که تنها میلیونرها از پس پرداخت هزینه های آن برخواهند آمد. هزینه هرشب اقامت در هتلی که آنها کرایه کرده اند، 19 هزار یورو است که تنها 35 دقیقه با فرودگاه ماله، پایتخت مالدیو فاصله دارد.
این هتل مجلل دارای ساحل اختصاصی است که رونالدو و خانواده اش می توانند بدون اینکه نگران مزاحمت دیگران باشند، در آن به تفریح بپردازند. علاوه بر این دیگر امکانات این هتل شامل استخر اختصاصی، جکوزی، دو رستوران و شش زمین تنیس است.
رونالدو تا فردا در مالدیو خواهند ماند و سپس راهی دبی خواهند شد تا او در یک کنفرانس ورزشی بین المللی که در این شهر برگزار می شود، حضور پیدا کند.
پس از آن رونالدو و نامزدش راهی مدیرا، محل زندگی رونالدو خواهند شد تا دو روز آخر تعطیلات را در آنجا سپری کنند.
تمرینات رئال از روز 29 دسامبر آغاز خواهد شد و شاگردان مورینیو در اولین گام در سال جدید باید در کوپا دل ری مقابل مالاگا قرار بگیرند.
| نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 7 دی 1390
موضوع : اجتماعی
نخستین بانکداران جهان چه کسانی بودند ؟ !
خانواده‌ای یهودی همزمان با هخامنشیان نخستین بانك را در بابل تأسیس كردند.قدیمی‌ترین بانك جهان را خانواده‌ای یهودی در بابل تأسیس كردند و نام بانك از همان دوران به‌جای ماند.
آغاز كار این خانواده با تأسیس تجارتخانه‌ای در بابل بود. خانواده «اِگیبی» كه نامشان یادآور نام یعقوب است، در سال 690ق‌م، كمی پس از انهدام سامریه و تبعید اسرائیلیان، در پایتخت كلده مستقر شدند. تجارتخانه آنها مشهورترین تجارتخانه بابل بود.
تجارتخانه‌های بابل مورد اعتماد دستگاه سلطنت بودند و نقش مهمی در فعالیت اقتصادی بازی می‌كردند. این مردان هم كارگزار اقتصادی، هم صراف، محضردار و هم وكیل‌مدافع بودند. استفاده از نقره به‌عنوان عیار اصلی پول، دخالت آنها را در زندگی روزانه تسهیل می‌كرد.
از این میان، خانواده اگیبی به‌ویژه در امور بانكی سرآمد شدند. از ویژگیهای بانكداری این خانواده بهره نگرفتن بود. آنها به سفارش تورات درمورد منع بهره به هر شكل احترام می‌گذاشتند.
در تورات آمده: «تو می‌توانی از بیگانه بهره بگیری اما از برادرت هرگز.» و عجیب اینكه خانواده اگیبی با آنكه از جای دیگری به بابل مهاجرت كرده بودند، تمام كلدانیان را برادر خود تلقی می‌كردند و از آنان مطالبه بهره نمی‌كردند.
این مطلب از نامه یك بدهكار به خانواده اگیبی برمی‌آید: «140 سیكل بپرداز در مقابل نقره خودت، اما در میان ما صحبت بهره مطرح نیست، ما هر دو اصیل‌زاده هستیم.»
از ابتكارات اگیبی‌ها در بانكداری ابداع نوعی عملیات مالی بود كه در آن دوره بی‌نظیر بود و آن، پرداخت وام در مقابل دریافت گرویی یا چیزی به امانت بود. این ابتكار باعث شد وام‌گیری بسیار آسان شود.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 6 دی 1390
موضوع : اجتماعی
محبوب‌ترین نقاشی سال 2011
آثاری از ون گوك، مونه،‌ پیكاسو و دالی به عنوان محبوب‌ترین نقاشی‌های رنگ و روغن سال 2011 جهان شناخته شدند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وب‌سایت اوور استاك آرت، گالری هنری آنلاین معروف، 10 نقاشی رنگ و روغن محبوب سال 2011 جهان را در حالی معرفی كرد كه سه اثر اول این فهرست از آثار ون‌سان ون گوك هستند.
نقاشی معروف «شب پرستاره»ی این هنرمند هلندی صدرنشین این فهرست شد و پس از آن «كافه‌تراس در شب» و «شکوفه درختان زردآلو» رتبه‌ی دوم و سوم محبوب‌ترین نقاشی‌های رنگ و روغن جهان در سال 2011 را از آن خود كردند.
ون‌سان ویام ون گوگ (1890 - 1835) نقاش نامدار هلندی بود. هرچند او در زمان حیاتش در گمنامی کامل به سر می‌برد، اما اکنون به‌عنوان یكی از تاثیرگذارترین نقاشان پست‌امپرسیونیسم شناخته می‌شود. وی در اواخر عمر به شدت از بیماری روانی و فشار روحی رنج می‌برد و همین موضوع به خودکشی او منجر شد. وی دو روز پس از این‌كه در مزرعه‌ای گندم به سینه‌ی خود شلیك كرد، در سن 37 سالگی درگذشت.
نقاشی «بوسه» اثری از «گوستاو كلیمت» در مقام چهارم نشست و پس از او دو اثر از كلود مونه، نقاش سرشناس فرانسوی، جزو محبوب ترین نقاشی ها شناخته شدند.
گوستاو کلیمت نقاش نمادگرای اتریشی و یکی از برجسته‌ترین اعضای آرت نوو وین بود كه در ژانویه 1862 به دنیا آمد. کارهای برتر او عبارتند از نقاشی، نقاشی‌های دیوارنما، طراحی و کارهای هنری دیگر که بسیاری از آن‌ها در نگارخانه‌ی «Vienna Secession» نمایش داده می‌شوند. این نقاش معروف اتریشی در سال 1918 در سن 55 سالگی درگذشت.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در دوشنبه 5 دی 1390
موضوع : اجتماعی
سوپرمدل امریکایی مسلمان شد!
اخیرا سارا بوکر، هنر پیشه، مدل و مانکن تازه مسلمان آمریکایی، توضیحاتی را درباره خود ارائه داده است.
او در گفتگویی خود را اینگونه معرفی و علت مسلمان شدنش را اینگونه بیان می کند:
من یک زن امریکائی هستم که در مرکز امریکا بدنیا آمده ام. من مانند هر دختر دیگری بزرگ شدم. با علاقه و تعلق خاطر شدید به زرق و برق زندگی در "گران شهرها". در نهایت من به فلوریدا و از آنجا به ساحل جنوبی میامی نقل مکان کردم. یک منطقه پرشور برای آنهائی که در جستجوی "زندگی پر زرق و برق" هستند. طبیعتا، من آنچه که یک دختر معمولی غربی انجام می دهد را انجام می دادم. براساس ارزیابی ارزش خودم بر مبنای میزان جلب توجه دیگران من به ظاهر و جذابیت و گیرائی خودم توجه داشتم. من مرتبا ورزش می کردم و یک مربی شخصی شدم. یک خانه شیک لب دریا خریدم و توانستم یک سبک زندگی "با کلاس" برای خود فراهم کنم.
سالها گذشت تا متوجه شوم که هر چه بیشتر در "جذابیت زنانگی ام" پیشرفت می کنم درجه رضایت شخصی و خوشبختی ام افت می کند. من برده مد بودم. من گروگان ظاهرم بودم.
به علت افزایش مستمر فاصله میان رضایت شخصی من و سبک زندگی ام، من در فرار از الکل و مهمانی ها (پارتی ها) به مراقبه (مدیتیشن) و مذاهب غیرمتعارف پناه می بردم. اما یک فاصله کوچک به یک دره تبدیل گشت. و در نهایت متوجه شدم که تمامی آنها فقط یک مسکن هستند و نه یک درمان موثر.
یازده سپتامبر ۲۰۰۱، زمانی که من شاهد رگبار پی در پی اسلام، ارزشها و فرهنگ اسلامی، و اعلام شرم آور "جنگ صلیبی جدید" بودم، توجه ام به چیزی بنام اسلام آغاز شد. تا آن زمان، تمام چیزهائی که برای من با اسلام تداعی می گردید عبارت بودند از: زنان پوشیده در "چادر"، کتک زنندگان زنان (همسران)، حرام ها، و یک دنیا ترور و وحشت.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 26 آذر 1390
موضوع : اجتماعی
سفر تفریحی پر هزینه همسر اوباما به هاوایی
در حالی كه هزاران خانواده آمریكایی به دلیل مشكلات اقتصادی نمی توانند از عهده هزینه سفرهای تعطیلات كریسمس برآیند، میشله اوباما ، همسر رئیس جمهور آمریكا به همراه دو دخترش برای یك سفر تفریحی ۱۷ روزه به هاوایی پرواز كرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قرار است باراك اوباما، رئیس جمهور آمریكا نیز پس از چند روز به جمع خانواده اش در هاوایی بپیوندد. گفته می شود این سفر تفریحی خانواده اوباما بیش از ۱۰۰ هزار دلار برای مالیات دهندگان آمریكایی هزینه خواهد داشت.
خانواده اوباما، پیش از این نیز به سفرهای تفریحی پرخرجی رفته بودند. به عنوان مثال سفر میشله اوباما در سال گذشته به هاوایی ۶۳ هزار دلار هزینه داشت. وی در این سفر تنها بود.
قرار است اوباما و خانواده اش در اقامتگاهی حضور یابند كه بیش از ۳۵۰۰ دلار هزینه آن است.
برخی از سناتورهای جمهوری خواه مانند میت رامنی از سفرهای پرهزینه خانواده اوباما انتقاد كرده اند.
| نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 26 آذر 1390
موضوع : اجتماعی
< قبلی بعدی >

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌