اقتصادی
بازدید این موضوع : 39554
بازدید کل مطالب این موضوع : 160723
کل مطالب این موضوع : 120
تبليغات اغواء‌کننده بانك‌ها ممنوع شد
در بخشنامه روابط عمومي بانك مركزي آمده است: در اجراي ماده ‌١٦ دستورالعمل اعطاي جوايز به سپرده‌هاي قرض‌الحسنه پس‌انداز (ريالي ـ ارزي) مصوب يک هزار و يکصد و بيست و پنجمين جلسه ‌٢٧ ارديبهشت ‌٩٠ شوراي پول و اعتبار و به منظور ارتقاي فرهنگ بانکداري اسلامي، گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه و جلوگيري از تبليغات اغواء کننده در خصوص جوايز اعطايي به سپرده‌هاي قرض‌الحسنه پس‌انداز "دستورالعمل ساماندهي تبليغات قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک قرض‌الحسنه / صندوق قرض‌الحسنه موسسات اعتباري" مصوب سي‌امين جلسه پنجم مرداد ‌٩٠ کميسيون اعتباري بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران براي اجرا ابلاغ مي شود.
| نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 6 دی 1390
موضوع : اقتصادی
۴۵۵۰۰ تومان یارانه آذر ماه قابل برداشت است
یارانه نقدی آذر ماه به ازای هر نفر ۴۵۵۰۰ تومان بامداد امروز دوشنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که از هم اکنون قابل برداشت است و به این ترتیب یک سال از واریز یارانه نقدی سپری گردید.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، واریز یارانه های نقدی که از دیماه سال ۸۹ همزمان با آغاز قانون هدفمندی یارانه ها از ۲۸ آذرماه سال گذشته آغاز شده بود، با واریز ۴۵۵۰۰ تومان یارانه آذر ماه سال ۹۰ به ازای هر نفر از بامداد امروز یکساله شد تا هر ایرانی طی این ۱۲ ماه بیش از ۵۴۰ هزار تومان یارانه نقدی دریافت کند.
بنابراین گزارش، با احتساب جمعیت حدود ۷۳ میلیون ایرانی که تا کنون یارانه نقدی دریافت کرده اند، طی این دوازده ماه بیش از ۳۹ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است.
| نوشته شده توسط : مهیار در دوشنبه 14 آذر 1390
موضوع : اقتصادی
اخباري از فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها
دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها با اشاره به انجام مطالعات اجرای فاز دوم هدفمندی گفت: تک نرخی کردن بنزین به عنوان یکی از سناریوهای مرحله دوم مطرح و در دست بررسی است.
محمدرضا فرزین در گفت‌گو با فارس که پرسید بحث‌های مطرح برای تک نرخی کردن بنزین تا چه حد صحت دارد، اظهار داشت: برای اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها سناریوهای مختلفی در دست بررسی است و یکی از سناریوهای مطرح نیز تک نرخی کردن بنزین است.
وی در عین حال تصریح کرد: هنوز چیزی در این باره قطعی نشده است.
فرزین در پاسخ به این پرسش که دومین مرحله اجرای هدفمندی یارانه‌ها و اصلاح قیمت حامل‌های انرژی کی اجرا می‌شود گفت: هنوز زمان اجرای مرحله دوم را تعیین نکرده‌ایم. قرار است مطالعات انجام شده در این رابطه برای بررسی به دبیرخانه ستاد هدفمندی یارانه‌ها ارائه شود.
بر اساس این گزارش دولت درصدد است اجرای هدفمندی یارانه‌ها را در ۳ مرحله اجرا و طی آن قیمت‌ حامل های انرژی را در کشور آزاد کند. این مراحل طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها باید ظرف مدت ۵ سال به اجرا درآید که مرحله نخست آن از ۲۸ آذرماه سال گذشته کلید خورده است.
فراخوان کارشناسان برای اظهارنظر درباره لایحه مالیات‌های مستقیم
معاون وزیر اقتصاد همچنین با اشاره به تهیه پیش‌نویس لایحه اصلاح قانون مالیات‌‌های مستقیم از صاحب نظران دعوت کرد
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در يکشنبه 29 آبان 1390
موضوع : اقتصادی
سهمیه بنزین باز هم ثابت ماند
آذر ماه امسال سهمیه و قیمت بنزین خودروهای شخصی برای یازدهمین ماه متوالی ثابت ماند. در همین حال، بنزین تک نرخی همزمان با اجرای فاز دوم هدفمند شدن یارانه ها روی میز دولت قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار مهر، برای یازدهمین ماه متوالی سهمیه و قیمت بنزین خودروهای شخصی ثابت مانده است و پیش بینی می شود این سهمیه تا ساعت ۲۴ دوشنبه ۳۰ آبان ماه در کارتهای هوشمند سوخت خودروها واریز شود.
بر این اساس آبان ماه سال جاری بنزین سهمیه ای خودروهای شخصی ۶۰ لیتر و با نرخ نیمه یارانه ای ۴۰۰ تومان تعیین شده است.
همچنین در سومین ماه فصل پاییز، برای موتورسیکلتها ۲۵ لیتر سهمیه بنزین نیمه یارانه ای و برای خودروهای شخصی ۵۰۰ لیتر سهمیه بنزین آزاد (۷۰۰ تومانی) پیش بینی شده است.
در همین حال ، سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه ای ۴۰۰ تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است ضمن آنکه برای آذر ماه سالجاری هم هیچگونه محدودیت زمانی برای استفاده از سهمیه بنزین ۱۰۰ تومانی ذخیره شده در کارتها تعیین نشده است.
آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران نشان می دهد که از ابتدای سالجاری تاکنون به طور متوسط روزانه ۶۰ میلیون لیتر بنزین در سطح کشور مصرف شده است که استفاده از این فرآورده استراتژیک نفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته با حدود ۵ درصد کاشه مواجه شده است.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 28 آبان 1390
موضوع : اقتصادی
احتمال افزایش ۲ برابری دستمزد ۹۱
 با آغاز فصل مذاکرات و چانه زنی های کارگری و کارفرمایی برای تعیین حداقل دستمزد ۹۱ کارگران و افزایش ۳ درصدی نرخ تورم در تابستان امسال؛ احتمال تعیین حداقل مزد متفاوت از امسال تا ۲ برابر افزایش دور از انتظار نیست.
به گزارش خبرنگار مهر، افزایش حداقل دستمزد کارگران و مشمولان قانون کار که حداقل ۴۰ درصد کل شاغلان کشور را شامل می شود مهم ترین موضوع و اقدامی است که هر ساله توسط شورای عالی کار طی ماه های پایانی سال دنبال می شود.
افزایش مزد هر سال میلیون ها مشمول قانون کار و اینکه افراد شاغل در بخش ها و بنگاه های مختلف تولیدی و اقتصادی کشور در سال جدید به چه میزان افزایش حقوق خواهند داشت، موضوعی نیست که حس کنجکاوی کارگران را تحریک نکند.
از این رو، همزمان با آغاز نشست ها و بررسی های کارگران، کارفرمایان و دولت پیرامون این موضع در ماه های پایانی هر سال، حداقل دستمزد به یکی از مهم ترین پیگیری ها چه در رسانه ها و چه برای خود مشمولان قانون کار تبدیل می شود.
طی سال های گذشته نیز افزایش حداقل دستمزد که طبق پیش بینی های ماده ۴۱ قانون کار صورت می گیرد دستخوش نوسانات و مصوبات مختلفی بوده است به نحوی که افزایش ۹ درصدی امسال دستمزد کارگران یکی از کمترین افزایش ها و تجربه ها در سال های گذشته بوده است.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 25 آبان 1390
موضوع : اقتصادی
خبر خوش رييس‌ بانك مركزی برای متقاضيان وام
ایسنا:رییس كل بانك مركزی تاكید كرد كه الزام قانونی برای متقاضیان وام از بانك‌ها معرفی دو ضامن است و نیازی نیست كه این ضامن‌ها حتما كارمند رسمی باشند.
محمود بهمنی در پاسخ به سوالی درباره مشكلات متقاضیان دریافت وام از بانك‌ها در معرفی دو كارمند رسمی به عنوان ضامن گفت: بخش‌نامه بانك مركزی به بانك‌ها تنها لزوم معرفی دو ضامن را شامل می‌شود و تاكیدی بر كارمند بودن این ضامن‌ها ندارد، با این حال برای حل این مسئله در صورت لزوم بخش‌نامه متممی را به بانك‌ها ابلاغ می‌كنیم.
وی افزود: اصلا بنا نیست كه متقاضیان وام حتما كارمند رسمی را به عنوان ضامن خود معرفی كنند، البته من این موضوع را رد نمی‌كنم كه برخی بانك‌ها بعضا به این موضوع تاكید می‌كنند، ولی هنگامی كه تاجری ضمانت وام فردی را بر عهده بگیرد، شاید حتی وضع مالی بهتری نسبت به ضامن كارمند داشته باشد.
بهمنی ادامه داد: بار دیگر به صورت رسمی اعلام می‌كنم كه به هیچ وجه لزومی ندارد كه ضامن وام‌ها حتما كارمند رسمی باشد و در صورت نیاز برای حل ابهامات بخش‌نامه دیگری در این زمینه پیرو بخشنامه ابلاغی سابق صادر می‌كنیم.
بهمنی با اشاره به این كه برخی بانك‌ها تصور می‌كنند كه با الزام برای معرفی ضامن كارمند رسمی، كار راحت‌تری در صول اقساط وام خواهند داشت، افزود:‌ البته بانك‌ها برای وام‌های كوچك بر حضور ضامن كارمند تاكید می‌كنند، ولی در وام‌های بزرگ اصلا كارمندان توان ضمانت مبالغ بالای این تسهیلات را ندارند.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 26 مرداد 1390
موضوع : اقتصادی
كارت سوخت ۳۰۰۰ لیتری بنزین ۱۰۰ تومانی از آن كیست؟
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گفته رییس ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت كشور از ۲۸۰ میلیون لیتر بنزین ۱۰۰ تومانی ذخیره شده در كارت های سوخت، ۲۴۰ میلیون آن مربوط به خودروهای سواری و ۴۰ میلیون دیگر مربوط به موتورسیكلت سواران است.
كارت هایی با سه هزار لیتر بنزین ۱۰۰ تومانی از آن كیست؟
محمد رویانیان با بیان این كه تعداد كارت هایی كه بنزین ۱۰۰ تومانی دارند بسیار كم هستند، گفت: با وجود این در برخی از این كارت ها سوخت ذخیره حدود سه هزار لیتری بنزین ۱۰۰ تومانی نیز وجود دارد.
در صورتی كه سهمیه بنزین را به طور ثابت ۶۰ لیتر در ماه فرض كینم، سه هزار لیتر معادل سهمیه ۵۰ ماه است، با وجود این، رویانیان در مورد این گونه ذخیره بنزین یارانه ای در كارت های سوخت نیز گفت كه بعد از اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها، استفاده برخی افراد از حمل ونقل عمومی و یا خودرو سایر افراد خانواده موجب ذخیره بنزین ۱۰۰ تومانی در این حجم شده است.
با اتمام بنزین ۱۰۰ تومانی، سهمیه ها فصلی می شود
به گزارش ایسنا، پیش از این رویانیان گفته بود كه اگر تاکید می شود مردم سهمیه بنزین ۱۰۰ تومانی خود را مصرف کنند، به این علت است که بنزین از سه نرخی خارج شود تا بتوان، سهمیه را به جای ماه به ماه، هر سه ماه اعلام کرد، چرا كه به علت سه نرخی بودن قیمت اگر فصلی یا سه ماه یک بار سهمیه بنزین شارژ شود، سهمیه ۴۰۰ تومانی قابلیت ذخیره شدن ندارد.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 22 مرداد 1390
موضوع : اقتصادی
تصویب حقوق 300 هزار تومانی برای بیكاران ایران!
مهر: رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در سخنانی از تصویب طرح بیمه بیكاری مخصوص جوانان در كمیسیون اجتماعی خبر داد و اظهار داشت: این طرح مخصوص جوانان جویای كار است و می‌‌تواند به عنوان یک مسكن عمل كند.
هادی مقدسی ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان لرستان در سخنانی در این رابطه اظهار داشت: بر اساس این طرح جوانان بیكار حقوق ماهیانه دریافت می‌كنند و تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.
رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه بر اساس این طرح جوانان بیكار مجرد ماهانه 300 هزار تومان دریافت می‌كنند، ادامه داد: این در حالیست كه جوانان بیكار متاهل نیز 350 هزار تومان به صورت ماهانه دریافت خواهند كرد.
مقدسی با اشاره به مزایای اجرای این طرح در كشور بیان داشت: با اجرای این طرح هم آمار بیكاران واقعی در كشور معلوم می‌شود و هم به عنوان یک مسكن عمل كرده و دغدغه معیشتی جوانان را برطرف می‌كند.
وی با تاكید بر اینكه با اجرای این طرح دریافت حقوق ماهانه حداكثر تا دو سال ادامه خواهد داشت، یادآور شد: زمانی كه این افراد توانستند شاغل شوند پول داده شده طی 50 قسط پس گرفته می‌شود.
| نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 20 مرداد 1390
موضوع : اقتصادی
یارانه نقدی شیر پرداخت نمی شود
دبیر ستاد هدفمند سازی یارانه ها تاكید كرد كه قرار نیست یارانه شیر به صورت نقدی به مردم پرداخت شود.
محمدرضا فرزین در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این كه پیش از تغییر وضعیت تخصیص یارانه ی شیر نیز دامداران نسبت به قیمت۳۵۰ تومانی خرید شیر از سوی دولت معترض بودند، گفت: در آن زمان دامدار ها معتقد بودند قیمت تمام شده ی شیر بیش از این است.
او با بیان این كه اگر روش قبلی ادامه پیدا می كرد هم اعتراض ها نسبت به قیمت خرید و فروش شیر وجود داشت، گفت: بر همین اساس تصمیم ستاد بر این شد كه از چرخه ی تولید شیر حمایت كند، برای این كه تولید شیر در كشور قطع نشود و آن را به مكانیسم عرضه و تقاضا بسپارد.
فرزین با بیان این كه كشور هم اكنون به اندازه ی مصرف، تولید شیر دارد، گفت: از ۹ میلیون لیتر شیر مصرفی كشور فقط ۲.۲ لیتر آن یارانه ای بود.
سخنگوی كارگروه تحولات اقتصادی در پاسخ به این سوال كه با وجود تاكید دولت مبنی بر تلاش برای ثابت نگهداشتن قیمت شیر چرا باز هم قیمت آن افزایش یافت، گفت: اولا قرار نبود كه ما همه شیر مورد نیاز به قیمت یارانه ای توزیع كنیم. از سوی دیگر وقتی روش تخصیص یارانه تغییر كرد، قطعا قیمت هم نمی توانست ثابت بماند، چون اگر این طور بود، تغییری در شیوه ی تخصیص یارانه رخ نمی داد.
وی با تاكید بر این كه تصمیم دولت این بوده كه قیمت شیر در بازار آزاد زیاد نشود، گفت: این طبیعی بود كه قیمت شیر یارانه ای زیاد شود، چون به هرحال باید از تولید حمایت شود
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 15 مرداد 1390
موضوع : اقتصادی
تبلیغ 2500 تومانی در سیما !
تعرفه پخش تیزر در یكی از این شبكه ها به رقم جالب ثانیه ای 2500 تومان در تابستان رسیده است!
شنیده شده شبكه های برون مرزی صداوسیما برای جذب تبلیغات بازرگانی شركت های داخلی، تخفیف های متعددی را ارائه كرده اند به گونه ای كه تعرفه پخش تیزر در یكی از این شبكه ها به رقم جالب ثانیه ای 2500 تومان در تابستان رسیده است!
| نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 4 مرداد 1390
موضوع : اقتصادی
< قبلی بعدی >

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌