نقد و مصاحبه و بيوگرافي
بازدید این موضوع : 63618
بازدید کل مطالب این موضوع : 855831
کل مطالب این موضوع : 732
گفت‌و‌گو با سیروس مقدم : قصه ثریا از جنس زندگی است
وی معتقد است كه قصه ثریا از جنس زندگی است و به همین دلیل مخاطب با آن همذات‌پنداری كرده و همراه می‌شود و چه بسا بسیاری از واقعیت‌های زندگی خود را در آن می‌بیند....
قصه ثریا از جنس زندگی است 
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 24 دی 1390
موضوع : نقد و مصاحبه و بيوگرافي
رسوایی بزرگ برای خواننده مشهور ایرانی + تصویر
کاورهای خارجی، ملودی‌های کپی و جعل آهنگ‌های خوانندگان دیگر، خواننده‌های موسیقی پاپ ایران را رسوا کرد. در این بین آلبوم «رگ خواب» محسن یگانه از این رسوایی بی نصیب نماند.
به گزارش پانا، طرفداران محسن یگانه در یک موضع گیری اعلام کرده بودند که برای آنها باور کردنی نیست قطعات پرطرفدار آلبوم های رسمی این خواننده «کاور» است. خواسته آنها هم این بود که فقط در صورت معرفی اصل آثار راضی می شوند و از مواضع خود کوتاه می‌آیند. قطعا هنر محسن یگانه در کنار هم قرار دادن خط ملودی های مختلف و میکس آنها و بوجود آوردن ملودی های تاثیر گذار در البوم هایش، بسیار قابل توجه و قابل احترام است.
حدود یک سال پیش سایت farskids در اقدامی جالب توجه حدود ۱۵۰ قطعه از آثار بزرگان موسیقی کشور را همراه با اصل آن قطعات ( قطعات خارجی ای که از سوی بزرگان موسیقی داخلی بدون ذکر منبع کاور شده بودند و ملودی هایشان به نام آقایان خواننده ها و آهنگسازان داخلی سند خورده بود) در فایلی واحد و با حجم نزدیک به ۵۰۰ مگابایت، منتشر کرد تا اعتبار بسیاری از بزرگان موسیقی کشور زیر سوال رود و موسیقی پاپ در آستانه یک آبروریزی بزرگ قرار بگیرد. به دو روز نکشید که کل این فایل از روی خروجی این سایت حذف شد.
علی جهان دیده ، مدیر آن سایت درباره آن روز و آن فایل جنجالی می گوید : « تقریبا همه خواننده هایی که از آنها در این فایل به نوعی قطعه ای وجود داشت تماس گرفتند و التماس می کردند که آنرا از روی خروجی سایت برداریم. بعضی ها که تعداد قطعات شان زیاد بود حتی به گریه افتاده بودند. آنها دیده بودند که دیگر چاره ای جز قبول همه اتهامات ندارند و مجبورند به اشتباه شان اعتراف کنند. قطعات کاور با صدای آنها خوانده و منتشر شده بود و نام خودشان به عنوان آهنگساز ذکر شده بود و انتشار این فایل به نوعی حقایق را بازگو می کرد. فشارها از سوی خواننده ها بروی ما بیشتر شد و بعد که دیدیم هنرمندان موجه و بزرگ داخلی با ما تماس گرفتند و از ما خواستند که آن فایل را برداریم، دیگر به احترام آنها کل آن قطعات را حذف کردیم.»
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در جمعه 23 دی 1390
موضوع : نقد و مصاحبه و بيوگرافي
گفت‌وگو با روشنك عجمیان، مجری و بازیگر
بازیگر یعنی رعایت اخلاق حرفه‌ای
روشنك عجمیان علاوه بر بازیگری تئاتر و سینما تجربه اجرای برنامه‌های تلویزیونی را نیز دارد. او سال 81 با برنامه چشم‌انداز اولین اجرای خود را به عنوان مجری تجربه كرد. با وی گفت‌وگوی كوتاهی انجام دادیم كه پیش‌روی شماست.
اسم چند برنامه را كه مجری آن بودید، بگویید؟
مسابقه پلكان، همسران ... و الان هم برنامه فرصت برابر كه از شبكه آموزش سیما پخش می‌‌شود.
بین اجرای مسابقه و برنامه فرصت برابر خیلی اختلاف هست؟
درس خواندن و ادامه تحصیل برایم خیلی اهمیت دارد. همیشه همه را به ادامه تحصیل ترغیب می‌كنم. به همین خاطر برنامه فرصت برابر خیلی برایم جذاب است. سعی می‌كنم از دریچه نگاه مخاطب، فردی كه می‌خواهد در امتحان كنكور شركت كند به برنامه نگاه كنم و خود را در شرایط او قرار دهم. در ضمن، خودم زمانی كنكور را تجربه كردم و همیشه خود را جای مخاطب قرار می‌دهم.
خود شما در چه رشته‌ای تحصیل كرده‌اید؟
من كارگردانی تئاتر تا فوق‌لیسانس خوانده‌ام و اكنون نیز خود را برای ادامه تحصیل در مقطع دكتری آماده می‌كنم. شاید یكی از دلایلی كه باعث شده در اجرای برنامه فرصت برابر راحت با مخاطب ارتباط برقرار كنم همین مساله ادامه تحصیل خودم باشد.
بخش‌هایی از برنامه فرصت برابر مانند مدیریت استرس، مدیریت ذهن در زمان آزمون، تكنیك‌های حافظه، برنامه‌ریزی مطالعاتی و... كه در برنامه به آنها پرداخته می‌شود بسیار برایم مفید و سودمند است.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در جمعه 23 دی 1390
موضوع : نقد و مصاحبه و بيوگرافي
گلشيفته فراهاني: دو سال است از همسرم جدا شده ام !
گفتگوي اين بازيگر زن مشهور با امير اصلاني خبرنگار اشپيگل يک محور ديگر هم دارد و ان ترسيم چهره اي مخوف از وزارت اطلاعات است . خانم فراهاني در بخشي از اين مصاحبه ادعا مي کند که يک مقام وزارت اطلاعات به او صراحتا گفته اهميتي ندارد که هنرمندي! مثل او در ايران بماند و به اتهام زده اند که مادرش بهايي است !
گلشيفته فراهاني بازيگر مشهور سينماي ايران که اکنون به شهرتش را مديون بازي در دو فيلم ضد ايراني است - نه بازي خوب در فيلمهاي سينمايي - در گفتگو با هفته نامه آلماني اشپيگل گفته است که دو سال است که از همسرش جدا شده است.
به گزارش البرزنيوز اين بازيگر زن ، خودش فکر مي کند به دليل هنرمندي به بازي در فيلم هاي خارجي دعوت شده است حال آنکه او را اکنون جريان معاند بالاي دست گرفته که اين، نماد زن ايراني است ! همان که نيمه عريان کنار مرد غربي دراز مي کشد در تختخواب و از او بوسه مي گيرد تا صحنه در بيايد !
گفتگوي اين بازيگر زن مشهور با امير اصلاني خبرنگار اشپيگل يک محور ديگر هم دارد و آن ترسيم چهره اي مخوف از وزارت اطلاعات است . خانم فراهاني در بخشي از اين مصاحبه ادعا مي کند که يک مقام وزارت اطلاعات به او صراحتا گفته اهميتي ندارد که هنرمندي! مثل او در ايران بماند و به اتهام زده اند که مادرش بهايي است !
به گزارش البرزنيوز ،‌فراهاني به هفته نامه آلماني مي گويد اصلا سياسي نيست و والدين و خواهرش براي ديدن او دائم در خط تهران - پاريس در رفت و آمد هستند ، و دليل اينکه کسي انها را اذيت نمي کند اين است که او فقط به هنر مشغول است ، اما در همين گفتگو تندترين حرفهاي سياسي را مي زند و چيزي در توهين به مسئولان کم نمي گذارد.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در جمعه 23 دی 1390
موضوع : نقد و مصاحبه و بيوگرافي
درباره سریال «شیدایی»
یك جراحت خانوادگی
محمدمهدی عسگرپور بعد از استقبال خوب مخاطبان از سریال «جراحت»، بار دیگر به سراغ اختلافات درون خانوادگی رفته تا تراژدی دیگری را به تصویر بكشد. قصه‌ای جذاب وپرفراز و نشیب در ادبیات ما كه با التهاب و هیجانی همیشگی همراه است.
 عسگرپور رگ خواب مخاطبان ایرانی را بخوبی شناخته و برهمین مبنا به روایت داستانی می‌پردازد كه حتی اگر تكراری و دست خورده هم باشد باز هم با ذائقه مخاطبان ایرانی انطباق دارد. تعلیق و التهاب قصه عشق طه از یك سو با طمع‌ورزی و دردهای حمید از سوی دیگر گره می‌خورد تا در یك نبرد موازی پیش برود و با خلق موقعیت‌های مثلثی در روابط آدم‌ها از زوایای مختلف به بازنمایی مفهوم عمیق‌تری كه در نسبت بین اخلاق و وسوسه‌های انسانی ترسیم می‌شود، داستان خود را روایت كند.
قصه، ریشه در یك اختلاف كهنه و عمیق دارد. اختلافی كه البته تجربه آشنایی است و از دعوای پدرزن و داماد نشات می‌گیرد. مخالفت محمدتقی (پرویز پورحسینی) با حمید (امیر جعفری) اكنون با برگشت خوردن چك 10 میلیونی‌اش سرباز كرده و همین اتفاق به رمزگشایی از برخی تعلیق‌های قصه می‌انجامد؛ محمدتقی متوجه شده حمید به قماربازی مشغول است و پی بردن به علاقه طه به خانم دكترروستا كه با واكنش تند حمید و درگیری لفظی طه با او منجر شده و از همه بدتر همسر حمید (آتنه فقیه‌نصیری) كه در این مثلث مردانه بیش از همه تحت فشار بوده و باید بین همسر و خانواده‌اش صلح و آشتی برقرار كند. قصه، یك بحران خانوادگی را روایت می‌كند كه بازهم یك جراحتی درونی و فامیلی در آن به خلق تراژدی منجر شده است.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 22 دی 1390
موضوع : نقد و مصاحبه و بيوگرافي
گفت‌وگو با اندیشه فولادوند بازیگر سریال «شیدایی»
این بازیگر ادامه داد: «شیدایی» برایم تجربه‌ی جالبی بود. غیر از یك فیلم كه چندین ماه وقت مرا گرفت،‌ اصولا فیلم‌های سینمایی بین دو تا سه ماه تمام می‌شود و....
گفت‌وگو با اندیشه فولادوند ـ بازیگر سریال «شیدایی» 
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 21 دی 1390
موضوع : نقد و مصاحبه و بيوگرافي
اولین عاشقانه تلویزیونی!
یادی از سریال خاطره‌انگیز «در پناه تو»
این یكی از بزرگ‌ترین مزایای تلویزیون است كه توان بازگشت به عقب داشته و می‌تواند خاطرات و نوستالژی گذشته را بازآفرینی كند. بدون شك بازپخش سریال‌هایی از جنس «درپناه تو» یكی از بهترین تمهیدات تلویزیون در مرور خاطرات مخاطبان خود است. دراین شرایط دیگر بازپخش، مساوی با تكرار نیست، بلكه مترادف با تداعی خاطرات و لذت یادآوری است.
پخش مجدد در پناه تو 4هفته‌ای است که از شبکه 2 سیما آغاز شده است.
در پناه تو نقطه عطفی در تاریخچه سریال‌سازی تلویزیون محسوب می‌شد كه شاید برای اولین بار موضوع عشق و روابط عاطفی را پیش از ازدواج در قالب یك داستان جذاب و مثلثی عشقی به تصویر كشید و از این حیث می‌توان آن را با جایگاه فیلم عروس در سینما مقایسه كرد.
در پناه تو برای اولین بار تصویری از عشق زمینی را در تلویزیون ترسیم می‌كرد و یكی از تجربه‌هایی بود كه صدا و سیما شجاعت خود را درطرح مسائل اجتماعی روز نشان داد و مجبور شد در برابر انتقاد برخی محافل و مطبوعات بایستد. فارغ از قصه عاشقانه در پناه تو كه موجب جذابیت آن شده بود روایت این جریان در فضای دانشگاه و موقعیت دانشجویی نیز این جذابیت و تازگی را مضاعف می‌كرد و از آن سریال‌هایی بود كه به ایجاد موج و مدهای اجتماعی درجامعه دامن زد. نوع چادر سر گرفتن مریم (لعیا زنگنه) و خوش‌لباس بودن رامین و اساسا شخصیت‌هایی كه به دلیل وجهه دانشجویی خود بسیار مثبت و فرهنگی و تاثیرگذار به نظر می‌رسیدند.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 21 دی 1390
موضوع : نقد و مصاحبه و بيوگرافي
شیوا خنیاگر، بازیگر سریال «ستایش» از تندرستی می‌گوید
او که نقش یک مادر مهربان را در این کار بازی می‌کند، در زندگی واقعی‌اش یک پسر 15ساله دارد. او متولد 1346 است و لیسانس ادبیات نمایشی گرفته است. با خنیاگر درباره عادت غذایی، رژیم و....
شیوا خنیاگر، بازیگر سریال «ستایش» از تندرستی می‌گوید 
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 21 دی 1390
موضوع : نقد و مصاحبه و بيوگرافي
بازیگر تا ثریا: نقش مراد را خیلی دوست دارم!
بازیگر نقش مراد در سریال «تا ثریا» گفت: ایفای نقش «مراد» برایم خیلی دوست‌داشتنی است و باید بگویم واقعا با این نقش زندگی كردم.
 میرطاهر مظلومی به ایسنا گفت: ایفای نقش «مراد» با این شكل و شمایل و باور آن، در تعامل و گپ و گفت‌هایی كه با كارگردان، تهیه‌كننده و نویسنده سریال «تا ثریا» داشتیم به وجود آمد كه در نهایت به این نتیجه رسیدیم كه اگر این شخصیت دارای چنین خصوصیاتی باشد تاثیرگذاری بهتری خواهد داشت؛ ضمن این‌كه قصه این سریال كاملا تراژدی است و وجود چنین شخصیتی كمی قصه را تلطیف می‌كرد.
وی افزود: من به عنوان یك بازیگر، متكدیان را می‌شناسم كه خود این موضوع توانست كمك زیادی به ایفای نقشم كند؛ چرا كه هر چه نسبت به ایفای یك نقش تجربه بیشتری داشته باشیم قطعا می‌توانیم به بهترین شكل ممكن آن را ایفا كنیم.
مظلومی درباره استفاده از بداهه در سریال هم گفت: تكیه‌كلام «بنزین می‌ریزم خودمو آتیش می‌زنم» و «بی‌شعور و بی‌تمدن» از جمله دیالوگ‌هایی بود كه به صورت ناخودآگاه و بداهه شكل گرفت؛ البته من تكیه‌‌كلام‌های بداهه را هم از قبل با كارگردان چك می‌كنم و با موافقت وی آنها را می‌گویم.
مظلومی خاطرنشان كرد: به هر حال هر بازیگر دارای یكسری خلاقیت‌های درونی است و می‌تواند خیلی از تكیه‌كلام‌ها را از خودش بگوید ولی در نهایت این كارگردان است كه باید اجازه استفاده از  آن را بدهد.
وی افزود: همكاری با گروه سریال «تا ثریا» در كل خیلی خوب بود؛
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 20 دی 1390
موضوع : نقد و مصاحبه و بيوگرافي
مصاحبه جدید مرد سایه نشین فوتبال
فردا: مهدی تاج را فردی سیاستمدار می‌دانند؛ کسی که پیش از انتخابات قبلی فدراسیون فوتبال در تیم محمد علی‌آبادی قرار داشت و لحظه به لحظه اخبار را برای حضور رییس وقت سازمان تربیت بدنی در کارزار انتخاباتی فدراسیون رصد می‌کرد اما پس از وتوی فیفا به ناگاه سر از تیم علی کفاشیان در آورد و در ترکیب‌‌ همان تیم معرفی شده به فدراسیون فوتبال راه پیدا کرد. در روزهای ابتدایی علی کفاشیان طبق اساس‌نامه اختیارات زیادی را به نایب رییس اولش داد که شاید مهمترینش انتخاب به عنوان رییس کمیته تیم‌های ملی بود اما زمان که گذشت اختلاف‌های رییس و نایب رییس اصفهانی فدراسیون هم نمایان شد و سرانجام این اختلاف‌ها بر سر افشین قطبی شکل‌ جدی‌تری به خود گرفت و در ‌‌نهایت تاج که مخالف ادامه حضور قطبی در تیم ملی بود از ریاست کمیته تیم‌های ملی کنار رفت. از آن زمان به بعد کم کم اختیارات نایب رییس اول کم و کمتر شد و حالا تاج را یکی از رقیب‌های کفاشیان برای کسب کرسی ریاست فدراسیون فوتبال در انتخابات بعدی می‌دانند.
* عملکرد فدراسیون را در چهار سال اخیر چطور ارزیابی کرده و به آنچه نمره‌ای می‌دهید؟
فدراسیون در دوره‌ای آمد که بازی تیم ملی بزرگسالان مقابل سوریه در تهران انجام شده بود که با آن‌ها هم مساوی کردیم. یعنی کارهای پشتیبانی برای تیم ملی نمی‌شد کرد. در یک نگاه کلی در رابطه با تیم‌های ملی صرفنظر از نتایج، اقدامات خوب بوده است. ابتدا در رابطه با تیم ملی بزرگسالان فکر می‌کنم که اگر ما روی حضور کلمنته در ایران پافشاری می‌کردیم، شاید نتایج بهتری برایمان بدست می‌آمد اما متاسفانه در آن مقطع اراده‌ای برای نگه‌ داشتن کلمنته وجود نداشت.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 20 دی 1390
موضوع : نقد و مصاحبه و بيوگرافي
< قبلی بعدی >

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌