مدرسه و دانشگاه و تحصیل
بازدید این موضوع : 29964
بازدید کل مطالب این موضوع : 75490
کل مطالب این موضوع : 41
یک تغییر در ثبت ‌نام کنکور 91
فارس: ابراهیم خدایی قائم‌مقام سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آغاز خرید اینترنتی کارت اعتباری آزمون سراسری 91، گفت: در حال حاضر دفترچه آزمون سراسری 91 برروی سایت سازمان سنجش آموزش کشور وجود دارد.
به گفته وی ثبت‌نام آزمون سراسری 91 از 16 آذرماه آغاز می‌شود و تا 25 آذرماه ادامه دارد.
قائم‌مقام سازمان سنجش آموزش کشور دارا بودن مدرک پیش‌دانشگاهی یا اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی حداکثر تا 31 شهریورماه 91 یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم یا مدرک کاردانی را برای شرکت در این آزمون الزامی اعلام کرد.
وی با اشاره به تغییری در ثبت‌نام این آزمون نسبت به آزمون سال گذشته، خاطرنشان کرد: در بند 43 فرم تقاضانامه یک تغییر به وجود آمده است، در این بند گزینش رشته‌های تحصیلی مراکز تربیت معلم و دانشگاه تربیت دبیری شهید رجایی تهران به اعلام علاقمندی‌ها اضافه شده است.
خدایی گفت: دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش که فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی یا مدرک کاردانی هستند حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1391 را ندارند و در صورت شرکت در آزمون به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنها برخورد خواهد شد.
| نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 9 آذر 1390
موضوع : مدرسه و دانشگاه و تحصیل
زمان اعلام منابع جدید کنکور ارشد آزاد
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به زمان اعلام لیست مواد درسی کنکور کارشناسی ارشد 91 این دانشگاه گفت: فهرست مواد درسی کنکور ارشد دانشگاه آزاد تا آخر وقت شنبه منتشر می شود.
عبدالله سجادی جاغرق  با اعلام زمان انتشار لیست مواد امتحانی کنکور کارشناسی ارشد سال 91 دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: مواد درسی تا آخر وقت روز شنبه 12 آذرماه روی پایگاه اطلاع رسانی www.azmoon.net اعلام می شود.
وی گفت: جدول مواد امتحانی، ضرائب و رشته های این آزمون روی این سامانه قرار می گیرد.
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: اسامی حدود 130 رشته کنکور کارشناسی ارشد نیز از سوی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد.
به گفته سجادی جاغرق، نظام انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد سال 91 دانشگاه آزاد اسلامی هیچ تغییری نکرده است.
| نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 8 آذر 1390
موضوع : مدرسه و دانشگاه و تحصیل
سامانه دریافت كد سوابق تحصیلی كنكوری ها فعال شد
رییس مركز سنجش آموزش و پرورش گفت: سامانه دریافت كدسوابق تحصیلی داوطلبان كنكور سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی از امروز سه شنبه آغاز به كار كرده و تا ۸ آذر ماه ادامه خواهد داشت.
عبدالامیر عرفی در گفت وگو با خبرنگار « آموزش و پرورش » خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به آغاز ثبت نام كنكور از ۱۶ آذر، اظهار كرد: آن دسته از داوطلبانی كه بعد از سال ۸۴ مدرك دیپلم خود را دریافت كرده اند مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند و باید قبل از آغاز ثبت نام كنكور ۹۱ كد سوابق تحصیلی خود را دریافت كنند.
وی افزود: داوطلبان باید پس از مراجعه به سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی به نشانی www.dipcode.medu.ir مشخصات خود را وارد و نمرات نهایی سال سوم متوسطه خود كه همان سابقه تحصیلی آنها است، مشاهده و پس از تكمیل مشخصات سجلی نسبت به دریافت كد سوابق تحصیلی اقدام كنند.
به گفته رئیس مركز سنجش آموزش و پرورش، داوطلبان پس از مشاهده نمرات خود در صورتی كه مورد تاییدشان باشد می توانند با دریافت كد سوابق تحصیلی به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام در كنكور سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی اقدام كنند و درصورتی كه داوطلب مشمول با درج مشخصات، سوابق خود را پیدا نكرده یا سوابق تحصیلی و نمره هایش را غیرواقعی و یا صحیح ندانست، می تواند از طریق همین سایت درخواست بررسی كند و نیازی به مراجعه حضوری به ادارات آموزش و پرورش نیست.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 1 آذر 1390
موضوع : مدرسه و دانشگاه و تحصیل
رشته‌های اولویت‌دار دانشگاه‌ها اعلام شد
فارس:ابوالفضل حسنی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  با اعلام این خبر گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور و سال ۱۴۰۴ باید به ترتیب مقام‌های دوم و اول در منطقه را از آن خود کنیم.
وی افزود: بر همین اساس باید به رشته‌های میان رشته‌ای و رشته‌های فناوری با اولویت‌های نقشه جامع علمی کشور توجه ویژه‌ای شود.
حسنی خاطرنشان کرد: فناوری هوافضا، فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری هسته‌ای، فناوری نانو میکرو، فناوری‌های نفت و گاز، فناوری زیستی، فناوری زیست‌محیطی و فناوری‌های نرم و فرهنگی از جمله رشته‌های اولویت‌دار بند الف آموزش عالی کشور است.
وی افزود: لیزر، فوتونیک، زیست حس‌گرها، زیست‌حس‌گرهای شیمیایی، مگاترونیک، اتوماسیون و رباتیک، نیم رساناها، کشتی‌سازی، مواد نوترکیب، پلیمرها، حفظ و احیای ذخایر ژنتیک، اکتشاف و استخراج مواد معدنی، پیش‌بینی و مقابله با زلزله و سیل و پدافند غیرعامل از رشته‌های اولویت‌دار بند 'ب' آموزش عالی کشور هستند.
مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم اظهار داشت: رشته‌های ابتو الکترونیک، کاتالیست‌ها، ‌مهندسی پزشکی، آلیاژ‌های فلزی، مواد مغناطیسی، سازه‌های دریایی، حمل و نقل ریلی، ‌ایمنی حمل و نقل، ترافیک و شهرسازی،‌ مصالح ساختمانی سبک و مقاوم، احیا و بهره‌برداری مراتع و جنگل‌ها و فناوری‌های بومی از رشته‌های اولویت دیگر هستند.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 18 آبان 1390
موضوع : مدرسه و دانشگاه و تحصیل
یک تغییر مهم در کنکور کارشناسی ارشد
مهر:عبدالله سجادی جاغرق با اعلام این خبر اضافه کرد: دفترچه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال جاری تغییر اساسی می کند.
وی ادامه داد: در پذیرش داوطلبان برای کنکور کارشناسی ارشد سال آینده مواد امتحانی در این آزمون کاملاً تفاوت می شود تا بتوان داوطلبان را در گرایشهای مختلف دیگری به جز آنچه خود آنها انتخاب کرده اند، گزینش کرد و اگر داوطلبی در آزمون سال آینده در گرایشی موفق نبود اما از نمره بالایی برای یک گرایش دیگر برخوردار بود، بتواند در آن گرایش پذیرفته شود.
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه گزینش داوطلب در گرایشهای دیگر منجر می شود تا داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۱ موفق شود، اضافه کرد: این اقدام به داوطلب کمک می کند که آزادی عمل بیشتری در پذیرش داشته باشد.
سجادی جاغرق در ادامه به ذکر مثالی پرداخت و گفت: تا سال گذشته روال پذیرش و درس خواندن داوطلبان به این شکل بود که به عنوان مثال اگر تمایل داشتند در رشته روانشناسی بالینی پذیرفته شوند باید یک سری درس برای روانشناسی بالینی یا یک سری درس برای سایر گرایشهای روانشناسی مطالعه کنند تا برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد آماده شوند.
وی ادامه داد: دروسی که داوطلبان برای هر گرایش از رشته روانشناسی مطالعه می کردند تقریباً متفاوت بود لذا داوطلبی که در آزمون روانشناسی عمومی شرکت می کرد ممکن بود نمره ای به دست نیاورد
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 11 آبان 1390
موضوع : مدرسه و دانشگاه و تحصیل
دانشجویان سال اولی بخوانند !
زمانی‌که دانش آموزی از محیط و فضای دبیرستان وارد محیط دانشگاه می‌شود، تفاوت‌هایی وجود دارد که این تفاوت‌ها موجب استرس و اضطراب می‌شود.
«مهدی محمدی کنگرانی»متخصص روانپزشکی و عضو کمیته رسانه انجمن روانپزشکی در این‌باره می‌گوید: گاهی ممکن است افراد در شهر خود در دانشگاه قبول شوند که به مشکل کمتری بر می‌خورند؛ اما مورد بحث ما افرادی هستند که معمولا از یک شهر کوچکتر وارد یک شهر و اجتماع بزرگتر می‌شوند. این افراد معمولا دچار بی‌قراری، تپش قلب، بی‌خوابی و پرخاشگری می‌شوند و یا حتی ممکن است که در کلاس حضور نامنظم داشته باشند.
این رفتارها و عکس العمل‌ها بستگی به این دارد که فرد از لحاظ روانشناختی در چه سطح و آمادگی دفاعی باشد و چگونه خود را از قبل با این شرایط آماده کرده است.
ممکن است که این افراد برای کاهش اضطراب دست به اعمال ناشایست مانند ارتباط دوستان ناباب، روی آوردن به مواد مخدر و مشروبات الکلی بزنند که بهترین راه حل این است که در این شرایط به مراکز مشاوره مراجعه کرده و یا از دانشجویان سال بالایی راهنمایی بخواهند.
عواملی که در این افراد ایجاد اضطراب و استرس می کند :
1- قبول شدن درکنکور
معمولا قبول شدن در دانشگاه و نتیجه کنکور، خودش به تنهایی ممکن است 
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 26 مهر 1390
موضوع : مدرسه و دانشگاه و تحصیل
نتایج تکمیل ظرفیت کنکور ارشد اعلام شد
نتایج تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی‌ارشد ۹۰ اعلام و بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.
داوطلبان باید با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد کردن اطلاعات ثبت‌نامی از نتیجه تکمیل ظرفیت مطلع شوند.
در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد امسال ۳ هزار و ۷۰۰ نفر پذیرش شدند.
افراد پذیرفته شده باید براساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه‌های پذیرفته شده برای ثبت‌نام مراجعه کنند.
| نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 26 مهر 1390
موضوع : مدرسه و دانشگاه و تحصیل
زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 90
قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام زمان انتشار نتایج کنکور سراسری سال 90 گفت: نتایج آزمون سراسری سال 90 تا روز یکشنبه 20 شهریور ماه اعلام می شود.
دکتر ابراهیم خدایی افزود: بر اساس ظرفیت اعلام شده از سوی دانشگاهها، 586 هزار نفر در آزمون سراسری سال 90 پذیرفته می شوند.
وی اضافه کرد: نتایج آزمون سراسری سال 90 در سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org اعلام می شود.
به گزارش مهر، یک میلیون و 132 هزار و 877 نفر در 5 گروه علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی در روزهای 9 تا 11 تیرماه با هم به رقابت پرداختند که با احتساب تعداد حاضرین در جلسه 90.5 درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شده اند. در نهایت 66 درصد کل داوطلبان در مراکز آموزش عالی پذیرفته می شوند.
| نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 12 شهريور 1390
موضوع : مدرسه و دانشگاه و تحصیل
نتایج کارشناسی ارشد پیام ‌نور اعلام شد
نتایج آزمون دوره فراگیر دانشگاه پیام‌نور دقایقی قبل بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.
در این آزمون حدود 12 هزار داوطلب مجار به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور شدند.
ثبت‌نام داوطلبان پذیرفته شده آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور از روز 27 شهریور ماه آغاز می‌شود و تا 31 شهریور ماه ادامه دارد.
| نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 29 مرداد 1390
موضوع : مدرسه و دانشگاه و تحصیل
مهلت انتخاب رشته كنكور ۹۰ تا چهارشنبه تمدید شد
معاون سازمان سنجش آموزش كشور از تمدید مهلت انتخاب رشته مجازین كنكور ۹۰ تا روز چهارشنبه خبر داد.
سید جلال طباطبایی در گفت وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینكه مهلت انتخاب رشته كنكور به مدت ۳ روز تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۶ مرداد ماه تمدید شد، اظهار كرد: با توجه به هماهنگی های انجام شده داوطلبان می توانند در این مهلت برای تهیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته به باجه های پستی مراجعه كنند.
وی افزود: سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org برای انتخاب رشته داوطلبان تا ساعت ۲۴ روز چهار شنبه فعال است.
طباطبایی با اشاره به انتخاب رشته بیش از ۵۰۰ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته تا كنون، گفت: داوطلبان توجه داشته باشند كه مهلت مذكور به هیچ عنوان تمدید نمی شود، بنابراین هرچه سریعتر باید نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام كنند.
وی با تاكید بر دریافت كدرهگیری ۱۵ حرفی در صورت تایید نهایی انتخاب رشته، خاطرنشان كرد: داوطلبان باید به خطاهایی كه سیستم در زمان انتخاب رشته اعلام می كند دقت كنند و برای اطمینان از صحت انتخاب رشته دریافت كدرهگیری ۱۵ حرفی ضروری است.
معاون سازمان سنجش با اشاره به آغاز مهلت ویرایش كد رشته محل های انتخابی از فردا دوشنبه، گفت: داوطلبان می توانند تا روز سه شنبه نسبت به تغییر یا افزایش کد رشته محل های انتخابی اقدام كنند.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در يکشنبه 23 مرداد 1390
موضوع : مدرسه و دانشگاه و تحصیل
< قبلی بعدی >

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌