ورزشی
بازدید این موضوع : 117414
بازدید کل مطالب این موضوع : 1665855
کل مطالب این موضوع : 1930
رکورد استثنایی مالدینی
گل : دلامدونینا؛ پر بیننده ترین و پر تماشاگرترین شهرآورد فوتبال در تمام دنیا. شهرآوردی که به احترام مجسمه مریم باکره، مادونینا، بر بلندای کلیسای معروف دومو در میلانو به این نام خوانده می شود.
 ورزشگاه سن سیرو یا جوسپه مه آتسای شهر میلان که به کلیسای جامع فوتبال نیز شهرت دارد مثل همیشه میزبان این دیدار خواهد بود. ورزشگاهی که نخستین بار در رقابت های جام جهانی 1934 ایتالیا افتتاح شد و آتسوری با شکست اتریش مدعی در باران این ورزشگاه راهی فینال در رم شد.
چه آماری!
به گزارش اینتر دای آی آر دویست و چهار تقابل در دیدارهای رسمی، 71 پیروزی برای اینتر، 61 تساوی و 72 پیروزی برای میلان. 279 گل زده برای اینتر، 279 گل زده برای میلان. 9 پیروزی بزرگ و فراموش نشدنی برای میلان و 8 پیروزی بزرگ برای اینتر. برتری 8-1 روسونری در دربی 1918 در جام مورا بزرگ ترین پیروزی تمام تاریخ این تقابل به شمار می آید.
در جمع 4 گلزن برتر تاریخ دربی دو بازیکن از هر تیم به چشم میخورد. آندری شفچنکو مهاجم افسانه ای دهه 2000 میلان با 14 گل، جوسپه مه آتسا قهرمان دو جام جهانی 1934 و 1938 با 13 گل و گانر نوردال ماشین گلزنی روسونری در کنار ایستوان نیرش گلزن افسانه ای اینتر در دهه 40 و 50 با 11 گل.
4 گله ها
در جمع بازیکنان فعلی دو تیم نیز 4 بازیکن 4 گله حضور دارند. زلاتان ابراهیموویچ، کلارنس سیدورف و پیپو اینزاگی از میلان و دیان استانکوویچ از اینتر.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در يکشنبه 25 دی 1390
موضوع : ورزشی
زلزله تکان دهنده در فوتبال ایران
در حالی که موضوع دلالی به سوژه این روزهای فوتبال ایران مبدل شده است و اعضای فدراسیون فوتبال نیز درگیر این پرونده هستند، موضوعی مخفی مانده است که اگر رسانه ای شود، فوتبال ایران با زلزله شدیدی روبرو خواهد شد.
مدتی قبل پرونده ای از فساد اخلاقی در یکی از تیم های پرطرفدار شهرستانی در فدراسیون فوتبال گشوده شد اما این پرونده هرگز رسانه ای نشد تا به جای آن موضوع دلالی مطرح شود.
مسئولان ستاد منشور اخلاقی در حالی که در جریان برخی اتفاقات تلخ و غیر اخلاقی سال قبل یک تیم شهرستانی حاضر در لیگ برتر قراردارند و حتی برخی افراد به عنوان شاهد بر این مسائل صحه گذاشته اند، اما سکوت اختیار کرده اند و تنها کار آنها درباره این پرونده ممانعت از حضور یکی مسببین این ماجرا در لیگ برتر بوده است؛ فردی که البته در لیگ دسته اول حضور فعالی دارد!
گفتنی است این پرونده می تواند همان چیزی باشد که علی کریمی از عزیزمحمدی می دانست. علی کریمی گفته بود امیدوارم روزی نرسد آنچه از شما میدانم بگویم. اگر شده فوتبال را بگذارم دست شما را رو می کنم.
امیر قلعه نویی هم چندی پیش درباره ناپاکی های فوتبال ایران حرف های تکان دهنده ای را زده بود.
| نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 15 دی 1390
موضوع : ورزشی
حکایت تلخ مهدوی کیا و پرسپولیس
مهدوی کیا اینبار هم به پرسپولیس بازنمی گردد! او به داماش هم برنمی گردد. پس مهدوی کیا به کجا بازمی گردد؟
عصرایران ورزشی، اردلان مجد- عجب روزگار بدی شده. تلخ و گس. اندوهبار و ظالم. زشت و بی عاطفه. فوتبال ایران هم از این قاعده مستثنا نیست. پرسپولیس هم اسیر این نامروتی ها شده است. افسوس. حسرت. عصبانیت. سوال. آری سوال!
سوال: چرا مهدوی کیا نمی تواند در تیم محبوبش بازی کند؟
سوال: چه کسی نمی خواهد کیا به خانه اش بازگردد؟
سوال: چه کسی از اینکه مهدوی کیا به پرسپولیس نپیوندد سود می کند؟
پیشینه
استیلی در ابتدای فصل با حماقتی تاریخی ستاره پرسپولیسی ها را نخواست. با بدسلیقگی علیرضا محمد و حمید علی عسگر را به موشک هامبورگ ترجیح داد. البته سرش هم به سنگ خورد و با عاقبتی گل سنبلی با نیمکت پرسپولیس وداع کرد و رفت.
با رفتن استیلی از پرسپولیس ذهن ها همه با سرعت نور به آن سمت رفت که حتماً مهدوی کیا به پرسپولیس برمی گردد و نیم فصل دوم را در این تیم می گذراند. فوتبالش را در این تیم به پایان می رساند.
شوک! مصاحبه مهدوی کیا مبنی بر خداحافظی اش از فوتبال همه را در بهتی سنگی فرو برد. بهتی سرد و فلفلی! اما با آمدن دنیزلی، مهدوی کیا هم نظرش را تغییر داد و اعلام کرد که تصمیم دارد که نیم فصل دوم را در پرسپولیس بگذراند.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در جمعه 9 دی 1390
موضوع : ورزشی
خبری که فوتبال ایتالیا را تکان خواهد داد
جان لوئیجی بوفون، فابیو کاناوارو و جنارو گتوزو، سه ستاره فوتبال ایتالیا که همراه با این تیم در سال ۲۰۰۶ قهرمان جهان شدند احتمالا در رسوایی کالچوپولی دخالت داشته‌اند.
به گزارش رسانه‌های ایتالیایی نام این سه در صحبتهای ضبط شده یکی از مته‌مان اصلی این پرونده اعلام شده و البته هنوز هیچ مدرکی در مورد این ادعا وجود ندارد.
این مکالمات ضبط شده، مربوط به مکالمات نیکلا سانتونی، فوتبالیست سابق و مربی بدنساز راونا در یکی از تیمهای پایه‌ای است. در این مکالمه ضبط شده، سانتونی اعلام کرده که تمام دنیای فوتبال درگیر حقه شده‌اند و بعد از آن به این نکته اشاره کرد که بازیکنی مانند بوفون ماهانه از این راه ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار یورو درآمد دارد.
همچنین سانتونی در این مکالمات ضبط شده به این نکته اشاره می‌کند که چه بوفون و چه کاناوارو و گتوزو بیمار شرط بندی هستند.
علی رغم اظهارات سانتونی، هنوز هیچ مدرکی علیه این ملی پوشان ایتالیایی به دست نیامده است.
علاوه بر شنود مکالمات تلفنی سانتونی، کارلو گراواسونی، بازیکن پیاچنزا، احتمال تبانی در سه دیدار از رقابت‌های فصل قبل سری آ راا مطرح کرده است..
او ادعا کرد دیدار تیم‌های پالرمو- باری، جنوا- لاتزیو و لچه- لاتزیو توجه شرط بندان را جلب کرده و آن‌ها تلاش کردند با خریدن بازیکنان این تیم‌ها، نتایج آن‌ها را رقم بزنند.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در جمعه 9 دی 1390
موضوع : ورزشی
پردرآمدترین بازیکن جهان
باشگاه "گوانجو اورگراند" چین قصد دارد دیدیه دروگبا مهاجم ساحل عاجی چلسی را به پردرآمدترین بازیکن جهان تبدیل کند.
 قرارداد دروگبا در پایان فصل با چلسی به اتمام می‌رسد او پیشنهاد تمدید قراردادش با آبی‌های لندنی برای یکسال را رد کرده و معتقد است باید قرارداد او را برای مدت طولانی تری تمدید کنند.
میلان و تاتنهام علاقه خود به جذب این بازیکن را اعلام کرده‌اند و این در حالی است که شانگهای شنهوا بعد از جذب آنلکا می‌خواهد دروگبا را هم به خدمت بگیرد.
"دالیان آئربین" دیگر باشگاه چینی است که پیشنهاد قراردادی سه ساله به ارزش 30 میلیون پوند و دستمزد هفتگی 200 هزار پوند را برای جذب ستاره اسبق مارسی ارائه کرده است اما "گوانگجو اورگراند" قهرمان سوپر لیگ چین با پیشنهاد خود همه رقبایش در جذب دروگبا را پشت سر گذاشته است.
"ساموئل اتوئو"، مهاجم کامرونی باشگاه آنژی ماخاچ کالا با دستمزد هفتگی 350 هزار پوند پردرآمدترین بازیکن حال حاضر جهان است اما اورگراند پیشنهادی بالاتر از این به دروگبا ارائه کرده است.
"تیرنو سیدی"، مدیر برنامه‌های دروگبا می گوید: او پیشنهاد یک سال تمدید قرارداد را از مسئولان چلسی دارد اما آن را رد کرده است. در این سن و سال دروگبا دیگر نیازی به اثبات توانایی‌هایش ندارد. در سن دروگبا بازیکن باید به باشگاهی برود که از دریافت پولش مطمئن باشد.
وی تصریح کرد: دروگبا پیشنهادی را قبول می‌کند که منفعت مالی آن بهتر باشد. شاید آمریکا، قطر، روسیه و یا آسیا.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در جمعه 9 دی 1390
موضوع : ورزشی
فعالیت بانوان در این2رشته ممنوع شد
براساس این دستور العمل از این پس هرگونه فعالیت بانوان در رشته‌های رینگی از جمله کیک بوکسینگ و موی تای ممنوع است و فدراسیون‌هایی که این رشته‌ها را تحت پوشش دارند، می‌بایست در اجرایی آن اهتمام لازم را داشته باشند.
مرضیه اکبرآبادی، معاونت ورزش بانوان در وزارت ورزش و جوانان با تایید این خبر به خبرنگار مهر اظهار داشت: از میان رشته‌های رینگی تنها کیک بوکسینگ و موی تای در ایران فعال بودند که براساس بررسی‌های انجام شده فعالیت بانوان در این دو رشته ممنوع شد.
وی در مورد علت اتخاذ چنین تصمیمی گفت: با توجه به خشونتی که در این رشته‌هاست و خطری که برای سلامتی بانوان به جهت آنکه مادران آینده خواهند بود دارد، همچنین نحوه برگزاری مسابقات، بافت رینگ و تماشاگران، برنامه‌هایی که قبل و بعد از مسابقات انجام می‌شود و در کل فرهنگ غالب بر این نوع رشته‌ها و مسابقات آنها که مغایر با فرهنگ اسلامی و ایرانی ماست، چنین تصمیمی اتخاذ شد.
اکبرآبادی در بخش دیگری از گفتگوی خود  اظهار داشت: در ایران رشته‌های رزمی که بانوان می‌توانند در آن به راحتی فعالیت کنند، کم نیستند، ضمن اینکه در سایر رشته‌های ورزشی نیز گستردگی خوبی از حضور بانوان دارند.
وی در پایان تصریح کرد: در یک مورد با سفر تیم بانوان موی تای به مسابقات جهانی موافقت کردیم که آن هم فقط به دلیل بررسی و ارزیابی فنی بود که بررسی‌های ما در نهایت به اتخاذ چنین تصمیمی انجامید.
| نوشته شده توسط : مهیار در جمعه 9 دی 1390
موضوع : ورزشی
باج‌گیری و باندبازی روی سکوها به پایان می‌رسد
در این بیانیه که به امضای حسین فریدونی، مدیر کانون هواداران باشگاه پرسپولیس رسیده، آمده است: نزدیک به سه ماه است که تغییرات مدیریتی در باشگاه اعمال شده و با توجه به مسئولیت اینجانب، این توانایی را پیدا کردیم تا در کانون هواداران طی این مدت به خوبی دوستان واقعی را از مدعیان دروغین و دوست نما تشخیص دهیم. این زمان کوتاه سنگ محک خوبی برای سنجش عیار هواداری اطرافیان تیم بود. کما اینکه تجربیات مدیران سابق باشگاه، اصحاب رسانه، پیشکسوتان و دست اندرکاران امنیتی و انتظامی و... و همچنین اتفاقاتی که در سال‌های اخیر در باشگاه رخ داد براین دستاوردها صحه می‌گذارد.
در ادامه بیانیه کانون هواداران باشگاه پرسپولیس با طرح این جمله "از آنجا که دانستن حق مردم است، برآن شدیم طی بیانیه‌ای مطالبی را به اطلاع خانواده بزرگ فوتبال کشورمان علی الخصوص طرفداران تیم پرسپولیس برسانیم"، خاطر نشان شده است: نه تنها پرسپولیس بلکه هر تیمی در اقصی نقاط جهان بدون هوادار و طرفداران واقعی‌اش معنایی پیدا نمی‌کند. تبدیل شدن هر مجموعه و تیمی (در قالب ورزش) به یک تیم مردمی محصول پارامترها و اتفاقات فرهنگی و تاریخی مشخصی است. تاریخ باشگاه‌های مردمی در جهان نشان می‌دهد که همواره آنها محصول انباشت آرزوها، نیازها و باورهای جمعی آن اجتماع هستند و بدون شک باشگاه بزرگ پرسپولیس نیز از این قاعده مستثنی نیست. بازیکنان می‌آیند و می‌روند، چه محبوب چه عادی. عمر مفید یک بازیکن برای هر باشگاه دست بالا 10 سال است. مدیران موفق و ناموفق در رفت و آمدند. عمر مفید هر مدیر در باشگاه به ویژه کشور ما به تجربه بیش از چند سال نیست
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در جمعه 9 دی 1390
موضوع : ورزشی
قلعه نویی: هنوز از كار ابراهیم زاده متعجبم
سرمربی تراكتورسازی گفت: هوادارنی كه قلبشان برای تیم می تپد به ما انرژی مضاعف بدهند.
به گزارش ایسنا، امیر قلعه نویی در گفت وگو با سایت باشگاه تراكتورسازی در مورد آخرین وضعیت تیم و شرایط اردوی تركیه سخن گفته است.
از شرایط اردو برایمان بگویید و این اردو تا چه حد توانست برنامه هایی را كه مدنظر داشتید برآورده سازد؟
این اردو، اردوی بسیار خوبی است و فكر می كنم یكی از جاهای قشنگی است كه در دوران فوتبالی ام رفته ام، البته پارسال هم تجربه اینجا را داشتم. همه چیز اینجا خوب است، هوا، زمین و تغذیه. شكر خدا ما نهایت بهره را از این اردو بردیم و تنها مشكلی كه برای ما بود مصدومیت دو بازیكن، خصوصا مهدی كیانی است، هر چند كه به بچه ها گوشزد كرده بودم مواظب هم باشند، متاسفانه مسعود ابراهیم زاده آن تكل بی مورد را زد و هنوز برای من جای تعجب است، در مورد فرزاد آشوبی چیز خاصی نیست، او می تواند بعد از سه یا چهار روز استراحت به بازی برگردد ولی فكر كنم مهدی كیانی بیست روز نیاز به استراحت دارد. بچه ها با انگیزه بالایی تمرین می كنند، خوشبختانه حدادی فر، حاتمی و اعتمادی به ما اضافه شدند كه توانسته انگیزه و رقابت را در تیم، بالا ببرد.
بازیكنان از لحاظ آمادگی در چه حد هستند؟
برنامه ما اینجا فقط نگهداری بدنها بود یعنی ما باید بدنها را در شرایط مسابقه نگه داریم و با توجه به اینكه فاصله تا شروع مسابقات كم است نمی توانستیم به بدنها فشار بیاوریم و مسابقه با تیم آنتالیا اسپورو پیروزی پر گل نشان داد كه بچه ها هم از لحاظ روحی روانی و هم از لحاظ آمادگی در شرایط خوبی قرار دارند.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در جمعه 9 دی 1390
موضوع : ورزشی
سرمربی داماش تا روز شنبه معرفی می شود
مدیرعامل باشگاه داماش گیلان با تاکید بر اینکه سرمربی آتی تیم فوتبال این باشگاه قطعا ایرانی خواهند بود، گفت: تا روز شنبه سرمربی جدید تیم داماش و جانشین ابراهیم قاسمپور مشخص و معرفی خواهد شد.
امیر عابدینی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب افزود: با کمک بچه های رشت یک کمیته فنی تشکیل داده ایم که این کمیته نظرات خود را در خصوص انتخاب سرمربی داماش به من می دهد و تا روز شنبه گزینه سرمربیگری تیم داماش را مشخص و معرفی خواهیم کرد.
وی با تاکید براینکه سرمربی آتی تیم فوتبال داماش گیلان قطعا ایرانی خواهد بود، افزود: احتمال بازگشت دوباره ابراهیم قاسمپور به تیم داماش بسیار اندک است و فردی دیگر هدایت تیم را برعهده خواهد گرفت.
مدیرعامل باشگاه داماش درخصوص وضعیت مهدی مهدوی کیا در این تیم گفت: در این خصوص بهتر است از خود آقا مهدی سئوال کنید، چرا که ما تصمیم گیری را به ایشان واگذار کرده ایم
عابدینی در پاسخ به این پرسش که "با توجه به شرایط موجود تیم داماش در نیم فصل دوم چه خواهد کرد؟"، اظهار داشت: همان کاری که نیم فصل اول انجام دادیم! در نیم فصل اول پول داشتیم، زمان داشتیم و... اما امروز نه پول داریم و نه چیز دیگر!
وی با اشاره به گفتگویی که با ابراهیم قاسمپور پیش از جدایی اش از تیم داماش گیلان داشته است، گفت: به قاسمپور گفتم بمان تا یک ماه دیگر اگر وضعیت مالی باشگاه بهتر از امروز نشد، باهم می رویم اما ظاهرا تصمیم ایشان برای جدایی جدی بود.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در جمعه 9 دی 1390
موضوع : ورزشی
آغاز اردوی تیم ملی از ۲۸ بهمن
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از تشکیل اردوی تیم ملی برای دیدار با قطر از ۲۸ بهمن و احتمال برگزاری یک دیدار تدارکاتی در تهران یا دوبی در یکی از تاریخ های دوم یا سوم اسفند ماه خبر داد.
به گزارش ایسنا و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کارلوس کی روش که هم اکنون در دوبی به سر می برد، برنامه های آتی تیم ملی را تشریح کرد و بار دیگر بر اهمیت ویژه سه دیدار سرنوشت ساز در خردادماه تاکید كرد.
كی روش در ابتدا با تاکید بر اینکه حداکثر ۱۸ یا ۱۹ دی به ایران بازخواهد گشت، اظهار كرد: ما در مراحل قبلی اردوهایی داشتیم که به ما کمک کرد تا به موقعیتی دست پیدا کنیم که دیدار با قطر به یک دیدار تشریفاتی تبدیل شود. البته هدف اصلی من هم همین بود که خوشبختانه انجام شد. همچنین با هماهنگی و توافقی که از قبل با سازمان لیگ داشتیم قرار بر این بود که شروع اردو برای دیدار با قطر هیچ گونه تداخلی با مسابقات لیگ نداشته باشد و در برگزاری آن خللی وارد نشود که این به نفع همکاران ما در باشگاه ها هم هست. دلیل این کار، پایبندی و احترام به توافقی بوده که با سازمان لیگ داشته ایم و اینکه دیدارهای لیگ به طور منظم انجام شود تا زمانی که ما دیدارهای حساس تری را پیش رو داریم، فرصت بیشتری برای برگزاری اردوهای تیم ملی داشته باشیم.
کی روش درباره اردوی آینده تیم ملی ایران گفت: طبق هماهنگی با سازمان لیگ که در همین روزهای اخیر انجام شد، اردوی بعدی تیم ملی از ۲۸ بهمن آغاز خواهد شد و تا روز دیدار با قطر (۱۰ اسفند) ادامه خواهد داشت. البته من از فدراسیون درخواست برنامه ریزی برای یک دیدار تدارکاتی در تاریخ دوم یا سوم اسفند ماه را داده ام.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در جمعه 9 دی 1390
موضوع : ورزشی
< قبلی بعدی >

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌