سایر
بازدید این موضوع : 26111
بازدید کل مطالب این موضوع : 71804
کل مطالب این موضوع : 21
مديريت دانش از طريق فيس بوك
عمليات مديريت دانش (KM) روي فيس بوك در اين مطالعه كاربري پيشنهاد داده شده است. با تبديل به يك بستر بسيار محبوب ارتباطي و شبكه اجتماعي، فيس بوك مي‌تواند انتخابي برتر براي مديريت دانش باشد. فعاليت‌هاي مفصل روي فيس بوك براي مفهوم سطح بالاي KM نياز به چهارچوبي براي پوشش اين موضوع دارد. در در حالي كه چهارچوبي مستحكم براي پياده‌سازي KM وجود ندارد، اين مطالعه چهارچوبي را بعنوان يك مدل راهبردي براي يك سازمان جهت پياده‌سازي KM در سطح آن سازمان پيشنهاد مي‌كند. اين مدل با در كنار هم قرار دادن كسب و كار، KM و قابليت كليدي ديگر يعني فناوري اطلاعات (IT)، مدل همترازي استراتژيك كسب و كار، IT و KM را ارائه مي‌كند. موارد اساسي اين مدل تشريح شده و مدل روي كاربري‌هاي خود بصورت يك مثال از KM در يك پروژه سازماندهي رويداد نشان داده است. اين مدل پياده‌سازي شده و بطور مقدماتي موثر بودن آن اثبات شده است.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 10 دی 1390
موضوع : سایر
چگونه یک آسانسور را هک کنیم
چگونه یک آسانسور را هک کنیم طوری که بدون توقف به طبقه مورد نظر برود
کارکنان ایمنی حتی برای سریعتر به طبقات رفتن ، از این روش استفاده میکنند.
ابتدا دکمه بسته شدن در را قبل از بسته شدن در نگه دارید
همچنان که دکمه بسته شدن در را نگه داشته اید دکمه طبقه مورد نظر خود را هم فشار داده و نگه دارید
وقتی آسانسور شروع به حرکت کرد دکمه ها را رها کرده و بدون توقف به طبقه مورد نظر بروید
| نوشته شده توسط : مهیار در جمعه 19 فروردين 1390
موضوع : سایر
نكات ايمنی در استفاده از وسايل گازسوز
با توجه به آغاز فصل سرما توصيه مي‌شود: به منظور افزايش ضريب ايمني در محل نصب وسايل گاز سوز از سنسورهاي هشدار دهنده گاز CO استفاده شود.
استفاده از کلاهک علاوه بر اينکه از نفوذ باران و برف و افتادن ساير اشياء و ورود پرندگان بداخل دودکش جلوگيري مي‌کند، در منظم سوختن وسيله گازسوز نيز موثر است.
همچنين مسدود شدن دودکش سبب سوخت ناقص وسايل گازسوز و ايجاد گازهاي خطرناک و مسموم‌کننده مي‌شود که اين امر باعث خفگي در اثر گازگرفتگي خواهد شد لذا قبل از نصب بخاري يا آبگرمکن بايد مسير دودکش مورد بررسي قرار گرفته تا از باز بودن آن اطمينان حاصل شود.
يكي از نكات قابل توجه اين است كه هرچندبار يکبار کلاهک دودکش‌هاي وسايل گازسوز مورد بازرسي قرارگيرد تا چنانچه کلاهک آن افتاده باشد، در محل خود نصب شود.
لازم است که هواي کافي براي سوختن گاز به بخاري گاز سوز برسد كه در اين راستا وجود روزنه‌هاي زير درها براي اين منظور مفيد خواهد بود.
در صورتي که سوختن بخاري ناقص باشد يا با شعله آبي نسوزد، بايد آن را جدي گرفت، زيرا ممکن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي کافي به بخاري باشد.
از نصب آبگرمکن گازي در اتاقي که به طور معمول در آن هوا جريان ندارد خودداري شود، چون باعث کمبود اکسيژن شده و مي‌تواند خفگي ايجادكند.
انتهاي دودکش‌هاي تو کار، بايد حداقل يک متر از سطح پشت بام بالاتر باشد و همواره محل اتصال دودکش به وسايل گازسوز بازرسي و از محکم بودن آن اطمينان حاصل شود.
بايد توجه داشت كه نصب هرگونه وسيله گازسوز در حمام مغاير اصولي ايمني و ممنوع است.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 13 آبان 1389
موضوع : سایر
نحوه ساخت یک فلش مموری قابل بوت
یکی از راه های بسیار مناسب برای نصب سیستم عامل های مختلف (operating systems ) بروی برخی از کامپیوتر ها  ( مانند نت بوک ها ( Netbook ) که فاقد دیسک خوان DVD و CD می باشند ) استفاده از حافظه های جانبی مانند فلش مموری ها ( Flash memory ) می باشد. در حالت عادی اگر یک کاربر کامپیوتر کلیه محتویات دی وی دی نصب ویندوز ویستا یا هر سیستم عامل دیگری را در داخل یک فلش مموری بریزد نمی تواند از این فلش مموری برای نصب سیستم عامل بروی کامپیوتری که سیستم عامل ندارد استفاده کند زیرا این حافظه جانبی قابلیت بوت شدن را ندارد . خوشبختانه با استفاده از برنامه Command Prompt سیستم عامل ویندوز ویستا و ویندوز هفت به راحتی و بدون نیاز به نرم افزار های جانبی ، دوستان می توانند یک فلش مموری قابل بوت بسازند و بعد از ساختن فلش مموری قابل بوت محتویات سی دی و یا دی وی دی نصب سیستم عامل را بروی این فلش مموری کپی کنند و از آن برای نصب سیستم عامل استفاده کنند .

من این آموزش را برای سیستم عامل ویندوز ویستا ( Vista ) توضیح میدهم و هیچ تفاوتی با ویندوز هفت ( Seven ) ندارد . برای انجام این کار به ترتیب زیر عمل کنید :

 1- ابتدا یک فلش مموری با ظرفیت حداقل یک گیگا بایت را به یو اس بی ( USB ) کامپیوتر وصل کنید 
2- برنامه Command Prompt  یا CMD در ویندوز ویستا را اجرا کنید

> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 10 فروردين 1389
موضوع : سایر
تبدیل عکس به متن به راحتی!
قصد داریم ترفندی جالب را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید عکس های معمولی خود را به متن تبدیل کنید! بدین صورت که عکس خود را انتخاب میکنید و با استفاده از این سیستم عکس های شما تبدیل به متن میشوند.

بدین منظور:
کافی است به یکی از دو سایت زیر مراجعه کنید:

> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در يکشنبه 15 شهريور 1388
موضوع : سایر
هفت راه برای انتخاب یک نام دامنه مناسب
چگونه یک نام مناسب برای سایت خود انتخاب کنیم؟ «دیگر هیچ نام خوبی برای سایت موجود نیست».
این جمله را بارها از زبان دیگران شنیده‌ایم و بیشتر به این معناست که تمام نام‌های مناسب قبلا اشغال شده‌اند. البته منظور از نام‌های مناسب، نام‌های کوتاه، شیک، گویا و البته با پسوند دات کام است. اما اگر کمی خلاق باشیم، همواره می‌توانیم نامی را که مناسب سایتمان باشد انتخاب نماییم. در اینجا قصد داریم تا 6 راه مناسب برای انتخاب نام سایت یا حتی وبلاگتان به شما معرفی کنیم.

یک دامنه خوب کوتاه است
البته هر روز بیش از قبل، شانس یافتن یک دامنه با تعداد حروف کم، سخت و سخت‌تر می‌شود اما اگر بخواهیم همین الأن می‌توانم دامنه های کوتاهی را ثبت کنیم. شما برای ثبت چنین دامنه‌هایی دلایل بسیاری می‌توانید پیدا کنید. با این نام شما می‌توانید اعتبار مناسبی بری سایت خود کسب کنید ضمن اینکه املای آن به نوعیست که امکان نگارش نادرست را به حداقل می‌رساند. نام‌های طولانی بیشتر اوقات مناسب نیستند. اگر شما بخواهید نام شرکت خود را تمامأ در دامنه خود وارد نمایید به این مشکل بر خواهید خورد. مخصوصا اینکه مدتیست اجازه ثبت شرکت‌ها را در ایران برای کمتر از سه کلمه نمی‌دهند و بازدیدکنندگانتان در این صورت دچار مشکلات نگارشی خواهند شد. ضمن اینکه برگردان کلمات فارسی به املی پینگلیش همواره منحصر به فرد نیست. فرض کنید نام شرکت شما وب افزار بی‌کران باشد.

> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 11 شهريور 1388
موضوع : سایر
یک اشتباه رایج در محاسبه سرعت اینترنت و سرعت دانلود
آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چرا با این که به اصطلاح سرعت اینترنت شما 56 است اما همواره با 4 یا 5 کیلوبایت در ثانیه بیشتر دانلود نمیکنید؟ چرا بین سرعت واقعی اینترنت و سرعت دانلود تفاوت زیادی وجود دارد؟ این موضوع یک دلیل منطقی دارد و بسیاری از افراد در این خصوص دچار اشتباه میشوند. هم اکنون به معرفی نکته ای میپردازیم که همه چیز را در این زمینه روشن میکند.

باید گفت هیچ تفاوتی بین سرعت واقعی اینترنت و سرعت دانلود وجود ندارد و در واقع این دو با هم برابر می باشند. تفاوت در واحد محاسبه این دو است.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 3 شهريور 1388
موضوع : سایر
اتوماتیک روشن نمودن کامپیوتر در یک زمان خاص
تقريبأ همه مادربردهای امروزی اين قابليت را دارند که بتوان آنها را طوری تنظيم کرد که در روز و ساعت خاصی کامپيوتر خاموش را روشن نمایند. اما عده کمی از کاربران از اين ويژگی Bios Setup اطلاع دارند. از این قابلیت می توان جهت روشن نمودن سیستم مانند ساعتی که برای کار روزانه از آن جهت بيدار شدنتان از خواب استفاده می کنيد و بسیاری کارهای دیگر، بهره مند شوید.

مراحل کار بصورت زير است:
1- کامپيوترتان را روشن نماييد. به محض ظاهر شدن اولين نوشته ها روی صفحه نمايش کليد Del را چندین بار فشار دهيد (معمولأ روی صفحه هم عبارت Press Del to setup را خواهید دید).
2- اگر تنظیمات BIOS رمز عبور داشته باشد در اين مرحله وارد نماييد تا وارد Setup شويد. تمام گزينه های موجود را خواهید دید. معمولا صفحه زمينه Setup به رنگ آبی هست.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 22 مرداد 1388
موضوع : سایر
اينترنت سريع را تجربه كنيد!
چگونه اینترنت سریعتری داشته باشم؟ چرا با وجود مودم 56 کیلوبیتی در سرعت کار با اینترنت تغییری حاصل نشده و اطلاعات، همچنان با سرعت 28800bps رد و بدل می شود؟ مشکل چیست؟ چرا هنگام اتصال به اینترنت پس از چند دقیقه ارتباط قطع می شود؟ آیا علت نصب بد مودم است یا سرور ایراد دارد؟ پرسشهای فوق نمونه هایی از انبوه سوالات کاربران در مواجه با مشکلات مزبور است. در این ترفند به پاسخگویی به این مشکلات و مشکلات مرتبط با آن میپردازیم.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در دوشنبه 19 مرداد 1388
موضوع : سایر
نکاتی چند درباره دستگاه های پخش خودرو
حتم دارم دوستان بسیاری هستند که به خرید سیستم صوتی درست و درمون برای خودرو اهمیت داده و برای دریافت اطلاعات موثق جان می دهند. راستش تاکنون رسم نبوده که در این ستون در این باره صحبت کنم اما بد ندیدم که چند نکته را در این باره مورد توجه قرار دهم تا شاید خیری به دوستان برسد. اول، امنیت باید در انتخاب و ابتیاع دستگاه پخش به قابلیت های امنیتی دستگاه توجه شود.

شرکت های مختلف از امکاناتی استفاده می کنند که اغلب مشابه هستند اما گونه هایی نیز با قابلیت های ویژه عرضه می شوند. دوم، نصب صحیح میزان توان خروجی دستگاه پخش باید با تعداد بلندگوهای داخل خودرو متناسب باشد. دیگر اینکه در برخی از مراکز تخصصی سعی می شود توان مورد نیاز دستگاه به صورت پایدار تامین شود. اگر دقت کرده باشید توان برخی از دستگاه ها به سرعت خودرو وابسته هستند و کیفیت آن دچار افت وخیز می شوند. از آنجا که اغلب دستگاه های جدید از گونه دیجیتالی هستند، عدم ثبات توان مورد نیاز دستگاه از یک سو موجب افت کارایی سیستم های الکترونیکی شده و از سوی دیگر موجب افت وخیز کیفیت صدای خروجی خواهد شد که هم آزاردهنده بوده و هم در بلندمدت بر سیستم شنوایی اثرات نامطلوبی خواهد داشت.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در دوشنبه 22 تير 1388
موضوع : سایر
< قبلی بعدی >

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌