حوادث
بازدید این موضوع : 75726
بازدید کل مطالب این موضوع : 543457
کل مطالب این موضوع : 483
ملکه زیبایی بر اثر سرطان سینه در سن 28 سالگی درگذشت
«اوا اکوال» ملکه زیبایی ونزوئلایی که به سرطان سینه مبتلا شده بود، در سن 28 سالگی درگذشت.
اوا اکوال که دو فرزند دختر دارد، بعد از مدت ها جنگیدن با بیماری خود، در بیمارستانی واقع در ایالت تگزاس-هوستون درگذشت.
گفتنی است که وی در مسابقات جهانی زیبایی 2001 در پورتو ریکو، مقام سوم جهان را کسب کرده بود.
| نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 7 دی 1390
موضوع : حوادث
جزییات جلسه دادگاه جاسوس آمریکایی بازداشت شده در ایران
فارس:در کیفرخواست صادره برای امیر میرزایی حکمتی که توسط نماینده دادستان خوانده شد، با استناد به گزارش‌های مدیرکل حقوقی قضایی معاونت جاسوسی وزارت اطلاعات آمده است که حکمتی با هدف نفوذ اطلاعاتی به سیستم اطلاعاتی کشور وارد ایران شده و با بررسی دقیق‌تر، مشخص شد که هدف وی متهم سازی ایران به دست داشتن در تروریسم است.
در این کیفرخواست همچنین آمده است که متهم از ماه می 2009 میلادی توسط سازمان جاسوسی آمریکا «سیا» استخدام شده و مأموریت‌هایی را برای جاسوسی در ایران داشته است.
در این کیفرخواست با اشاره به فرستادن حکمتی به پادگان بگرام افغانستان و دسترسی وی به اسناد سری و سپس گرفتن مأموریت برای حضور در ایران و سپس مراجعه به وزارت اطلاعات و برقراری رابطه با کارشناسان این وزارت به عنوان مراحل انجمن مأموریت متهم، آمده است. اقرار صریح و نزدیک به واقع متهم، ارتباط با سازمان سیا و اقدام علیه امنیت کشور بوده  و انگیزه‌های همکاری با سیا محرز است؛ از این روی، تقاضای کیفر برای متهم خواستار می‌شود.
* دفاعیات متهم
پس از خوانده شدن کیفرخواست، متهم خود را امیر میرزایی حکمتی متولد ۱۹۸۳ میلادی، مجرد، دارای لیسانس اقتصاد معرفی کرد و گفت: سال 2001 برای تأمین هزینه‌های دانشگاه وارد ارتش آمریکا شدم و می‌خواستم چند سال سربازی کنم تا هزینه‌های دانشگاهم فراهم شود، چراکه پدرم نمی‌توانست هزینه‌های دانشگاهم را پرداخت کند.
حکمتی ادامه داد: من چهار سال سرباز بودم و ۹ ماه در عراق حضور داشتم. پس از سربازی در یک سازمان پژوهشی برای وزارت دفاع آمریکا استخدام شدم که کارم ترجمه و پژوهش فرهنگ و زبان عربی بود.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 7 دی 1390
موضوع : حوادث
آشوب و درگیری در مقابل فروشگاههای Nike !
در جریان حراج سالانه كفش برند " نایك " در فروشگاه های ایالات مختلف آمریكا آشوب و درگیری ایجاد شد.
در حراج مدلی خاص از كفش های معروف ورزشی نایك در روز شنبه در سراسر آمریكا درگیریهای رخ داد كه طی آن دهها نفر زخمی و یا بازداشت شدند.
در برخی از مناطق آمریكا از جمله سیاتل پلیس مجبور به استفاده از گاز فلفل شد و در برخی دیگر از مناطق پلیس از اشك آور برای متفرق كردن جمعیت درگیر استفاده كرد.
در شرق سانفرانسیسكو پلیس به دلیل دستگیری یك جوان 24 ساله مسلح در میان صدها شهروند صف بسته در مقابل فروشگاه نایك در منطقه ریچموند ، حراج را لغو كرد و بیش از 1500 نفر كه در مقابل فروشگاه صف ایستاده بودند دست خالی به خانه هایشان بازگشتند.
در آتلانتا نیز بنا به گزارش رسانه های آمریكایی پلیس 4 تن را در جریان درگیریهای مقابل فروشگاه حراج كننده دستگیر كرده است . در این شهر پلیس به مقابله با صدها نفری پرداخت كه پیش از باز شدن فروشگاه در اثر ازدحام با شكستن در وارد فروشگاه شده و به غارت پرداختند.
خریداران از ساعت ها قبل در مقابل فروشگاه های عرضه كننده صف كشیده بودند و همین مساله در بسیاری از موارد به درگیری و ایجاد آشوب انجامید .
حراج مدل معروف " ایر جردن " نایك به دلیل اختلاف قیمت آن با بازار مورد استقبال هزاران نفر از كلكسیون داران كفش و نیز جوانان قرار گرفت . همچنین این كفش سیاه و سفید ورزشی به دلیل استفاده از نام " مایكل جردن " ستاره محبوب تیم بسكتبال " شیكاگو بولز " در دهه 1990 مورد استقبال علاقه مندان قرار دارد.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 6 دی 1390
موضوع : حوادث
تجاوز 5 مرد به دختر نوجوان به قصد انتقام!
شاکی به پلیس گفت: روز حادثه من و خانواده‌ام و دیگر ساکنان روستایمان برای شرکت در مراسم جشنی به مکان دیگری رفته بودیم؛ اما دختر نوجوانم در خانه تنها بود. عصر آن روز پس از بازگشت به خانه از دخترم خبری نبود و هرچه گشتیم، او را پیدا نکردیم. در این میان خبردار شدیم یکی از زنان سالخورده روستا به شدت کتک خورده و بی‌هوش در حاشیه جاده افتاده است.
 او را به بیمارستان رساندیم و وقتی به‌هوش آمد، گفت شاهد ربوده شدن دخترمان از سوی 5 مرد جوان بوده و آنها او را نیز به شدت کتک زده‌اند. در ادامه جستجوها، یکی از اهالی روستا دخترم را در حالی که بی‌هوش بود، در دامنه کوه پیدا کرد. او را که از سوی مردان مهاجم مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود، به بیمارستان بردیم.
در پی این شکایت، دختر نوجوان به مرکز پلیس احضار شد و در بازجویی، گفته‌های پدرش را تایید کرد. به این ترتیب، ماموران اداره اطلاعات ـ امنیت با چهره‌نگاری رایانه‌ای از متهمان فراری، تحقیقات برای دستگیری آنها را آغاز کردند.
در ادامه تحقیقات معلوم شد تصاویر رایانه‌ای مهاجمان فراری با 5 مرد که از اقوام یک مرد روستایی هستند، مطابقت دارد. به این ترتیب، تحقیقات پلیسی در این رابطه متمرکز و در مرحله بعدی مشخص شد، پسر مرد روستایی 8 ماه پیش در درگیری با یکی از هم‌روستایی‌های مرد شاکی به قتل رسیده و عامل جنایت نیز دستگیر شده است. بنابراین، این فرضیه که اقوام این خانواده به قصد انتقام وارد آن روستا شده و این حادثه را رقم زده‌اند، قوت گرفت و روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد.
| نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 6 دی 1390
موضوع : حوادث
بابانوئل شش نفر را در امریکا کشت !
به نقل خبرگزاری فرانسه، گروهبان «رابرت ابرلینگ» سخنگوی پلیس این شهر گفت: «ظاهرا موقع حادثه، یک گردهمایی سنتی کریسمس تشکیل شده و یک درخت کریسمس نیز آنجا بود و آنان تازه هدایای خود را باز کرده بودند.»
پلیس اواسط یکشنبه پس از یک تماس تلفنی و صحبت نکردن شخص تماس گیرنده خود را به محل حادثه رساند.
ابرلینگ گفت: «این یک خط باز بود و در آن سوی خط کسی جواب نمی‌داد.»
بگفته وی، دو هفت تیر در نزدیکی جنازه‌ها و هر هفت نفر -- که بین ۱۵ تا ۵۸ سال داشتند- و گمان می‌رود براثر جراحات ناشی از اصابت گلوله جانسپرده باشند پیدا شده است.
پلیس پیش از انتشار اسامی قربانیان در انتظار دریافت نتایج کالبد شکافی بر روی این جنازه‌ها است.
این تیراندازی مرگبار شهر گریپوین جامعه کوچکی در نزدیکی فورت ورث را تکان داد.
ابرلینگ با اشاره به اینکه «چنین حادثه‌ای پیش از این هرگز اتفاق نیفتاده بود» افزود: مرگبار‌ترین حادثه در این جامعه ناشی از رانندگی در حین مستی بود.
| نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 6 دی 1390
موضوع : حوادث
کاربرد شوم دختران عراقی برای منافقین
دبير کانون هابيليان گفت: هراشخاص يا عده اي كه به دشمني عليه ملت ايران برخاسته به خواري و خفت افتاده و امروز شاهد خفت وخواري گروهك تروريستي منافقين در عرصه بين الملل هستيم و اينكه اين گروهك دائما در تلاش اند تا يک گوشه دنيا خود را جاي دهد که در نهايت چيزي جز اضمحلال، خواري و خفت را نمايش نمي دهد.
محمد جواد هاشمي نژاد تصريح كرد: کشورهاي غربي با وجود اينکه استفاده هاي زيادي از اين سازمان مي برند و گروهك منافقين ابزار دست غرب شده اند اما همواره برچسب تروريست بودن بر پيشاني اين سازمان وجود دارد.
هاشمي نژاد در ادامه اظهار داشت: کشورهاي غربي که سالها از اين گروهک حمايت کرده اند امروز بايد اين سازمان را به روي کول خود بکشند و با پاسکاري به يکديگر بتوانند دردسر سازمان منافقين را رفع کنند.
دبير کانون هابيليان در ادامه درباره تنفر دولت و ملت عراق گفت: در عراق وضعيت سازمان منافقين کاملا روشن است و اين سازمان به شدت مورد نفرت دولت و ملت عراق است چون ۲۵ هزار نفر از مردم عراق به دست اين تروريست ها کشته شده اند و مشخص بود که در اولين فرصتي که دولت عراق حاکميت را در دست بگيرد ديگر جايي براي منافقين در خاك عراق باقي نخواهد ماند.
وي اظهار داشت: با به روي کار آمدن دولت قانوني در عراق دولت اولتيماتوم اش را براي خروج تا پايان سال به منافقين اعلام کرد و در عين حال فشارهاي سنگيني از طرف آمريکا و سازمان هاي بين المللي به عراق وارد آمد اما دولت عراق بر روي موضع خود مستحکم باقي ماند.
هاشمي نژاد خاطرنشان کرد:‌تعداد زيادي از اعضاي گروهک منافقين داراي پاسپورتهاي اروپايي هستند و چون چندين و چند سال از حضور اين افراد در پادگان اشرف گذشته به نوعي مدارکشان از بين رفته و اروپايي ها بايد اين مدارک را دوباره احيا کنند و به کشورهاي خودشان بازگردانند.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در دوشنبه 5 دی 1390
موضوع : حوادث
یك جاسوس سیا دستگیر شد
وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه ای از شناسایی و دستگیری یك جاسوس ایرانی تبار سیا خبر داد.
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است: دولت آمریكا در تداوم اقدامات خصمانه و همه جانبه اطلاعاتی و عملیاتی علیه جمهوری اسلامی ایران و مردم سربلند كشورمان سرمایه گذاری سنگین و طراحی پیچیده و گسترده ای را ترتیب داده بود تا امكان نفوذ در تشكیلات اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران را ایجاد نماید.
در این راستا سازمان جاسوسی آمریكا سیا به یكی از تحلیل گران اطلاعاتی خود كه سوابقی همچون فعالیت در واحدهای اطلاعاتی ارتش آمریكا و حضور در پایگاه های نظامی آمریكا در افغانستان و عراق را دارد، اجرای سناریوی اطلاعاتی ـ عملیاتی پیچیده ای را محول كرد، طی این سناریو جاسوس مورد نظر باید خود را در مسیر دالان های اطلاعاتی منتهی به وزارت اطلاعات قرار می داد و در مراحل بعدی امكان القاء اطلاعات فریب در مقیاس وسیع به وزارت اطلاعات و نیز انجام جاسوسی را فراهم آورد.
این مامور ایرانی تبار سازمان سیا پس از گذراندن آموزش های پیچیده اطلاعاتی در چند مرحله و ورود به منطقه ضمن جمع آوری های اطلاعاتی با سلسله فعالیت های هدفمند و برنامه ریزی شده ماموریت خود را آغاز كرد اما با هوشمندی سربازان گمنام امام زمان (عج) به محض ورود این فرد به پایگاه بگرام افغانستان مورد شناسایی قرار گرفته، جاسوسی نامبرده و ماموریت های محول شده به وی آشكار شد. بر اساس همین گزارش جاسوس یاد شده سپس زیر نظر مامورین اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و پس از ورود به خاك كشورمان مدتی تحت تعقیب بود و همزمان با آغاز ماموریت جاسوسی خویش مقتدرانه توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) بازداشت شد.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 26 آذر 1390
موضوع : حوادث
الهام اسلامی در خاك آرام گرفت
صبح (پانزدهم آذرماه) الهام اسلامی در محمود آباد به خاك سپرده شد.
رضا یاوری دوست غلامرضا بروسان با اشاره به برگزاری مراسم خاكسپاری الهام اسلامی شاعر و همسر غلامرضا بروسان گفت: این شاعر و دختر او لیلا صبح امروز در تكیه ی سید الشهدای محمود آباد به خاك سپرده شدند.
وی افزود: شاعران مشهد ازآن جا كه در مراسم ختم غلامرضا بروسان در مشهد حضور دارند، در روزهای آینده بر سر مزار الهام اسلامی و لیلا حاضر می شوند.
او همچنین با اشاره به وضعیت پسر این دو شاعر مجتبی كه از این حادثه جان سالم به در برده است، گفت: او از نظر جسمی آسیبی ندیده است و حال جسمانی اش خوب است. اما از نظر روحی غم بزرگی را تحمل می كند.
| نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 17 آذر 1390
موضوع : حوادث
اسیدپاشی زن به شوهر دو زنه اش
زن جوانی که به خاطر ازدواج دوم شوهرش، او را در خواب با اسید سوزانده بود، از سوی ماموران پلیس آگاهی شهرستان خمین دستگیر شد.
چند روز پیش مردی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ شهرستان خمین از توابع استان مرکزی تماس گرفت و اطلاع داد همسایه او نیمه شب در محل سکونتش با اسید مورد حمله قرار گرفته است. با اعزام ماموران به محل حادثه معلوم شد، مرد خانواده از ناحیه صورت به شدت آسیب دیده و بی هوش درون یکی از اتاق های خانه اش افتاده است. در پی این حادثه، مرد زخمی به بیمارستان منتقل شد. با تحقیق از همسایه ها معلوم شد، آنها هنگام حادثه با شنیدن صدای کمک خواهی زن همسایه از خانه هایشان بیرون آمده اند و متوجه ماجرا شده اند. ماموران در مرحله بعدی تحقیقات پی بردند، زن صاحبخانه به آنها گفته است، یک مرد غریبه به زور وارد خانه آنها شده و این حادثه رخ داده است. با اطلاعات به دست آمده از همسایه ها، زن صاحبخانه برای تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل شد.
این زن به پلیس گفت: چندی پیش شوهرم با زنی ازدواج کرد. او چند روز پیش از خانه هوویم به ملاقاتم آمد. شوهرم در یکی از اتاق ها خوابیده بود که اوایل صبح با شنیدن صدای فریاد و کمک خواهی او به سمت اتاق آمدم و در همین موقع مرد غریبه ای را دیدم که سراسیمه در حال خارج شدن از اتاق است. با دیدن او فریاد زدم. مرد غریبه با چاقو مرا تهدید کرد و خواست آرام باشم در غیر این صورت مرا خواهد کشت. من نیز از ترس سکوت کرده و از تعقیب مرد مهاجم منصرف شدم. پس از مدتی با اطمینان از این که متهم از خانه مان بیرون رفته است، از همسایه ها کمک خواستم. مرد غریبه شباهت بسیاری به خواستگار دختر هوویم داشت و گمان می برم او به قصد انتقام از شوهرم این حادثه را رقم زده است. در پی اطلاعات به دست آمده از او، تحقیقات در این زمینه آغاز شد تا این که جوان خواستگار به پلیس آگاهی احضار شد.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 17 آذر 1390
موضوع : حوادث
دستگیری دكتری كه تا سوم راهنمایی درس خوانده بود!
رییس پلیس آگاهی استان خوزستان از دستگیری فردی که با جعل عنوان دکتر در دانشگاه های خوزستان جویای کار بود، خبرداد.
به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ مهدی محسنی دراین باره گفت: درپی دریافت خبری مبنی بر جعل مدارک توسط فردی و معرفی خود به عنوان دکترای حقوق از دانشگاه شهید بهشتی تهران موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
رییس پلیس آگاهی استان خوزستان ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی پس از انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی با همکاری ماموران کلانتری ۱۶ اهواز این فرد را شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه وی را دستگیر و به اداره پلیس منتقل کردند.
محسنی با اشاره به کشف اسناد جعلی ادارات مختلف از جمله بنیاد ایثارگران و... از متهم اظهارداشت: متهم دارای مدرک تحصیلی سوم راهنمایی بوده که با سواستفاده از نام فردی سرشناس و جعل مدارک شناسایی وی با معرفی خود در دانشگاه های سطح استان خوزستان جویایی کار بوده است.
به گزارش ایسنا، رییس پلیس آگاهی استان خوزستان با اشاره به اعتراف متهم به بزه انتسابی خاطرنشان کرد: وی پس از دستگیری و تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.
| نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 15 آذر 1390
موضوع : حوادث
< قبلی بعدی >

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌