سلحشور: مجموعه «امام علی» اشکال تاریخی دارد
مهر: فرج‌الله سلحشور کارگردان مجموعه تلویزیونی «یوسف پیامبر» با اشاره به دغدغه‌اش درباره ساخت اثری با موضوع حضرت علی (ع) گفت فیلمسازی که به سراغ موضوع‌های دینی و مذهبی می‌رود باید شناخت کافی از این حوزه داشته باشد.
او در این‌باره، گفت: «متاسفانه پرداختن به چنین مضامینی در ذات سینما و تلویزیون وجود ندارد. دولت دهم بر روی ساخت چنین آثاری تاکید دارد و مانعی در این زمینه وجود ندارد، اما تا کنون طرحی از طرف فیلمسازان برای پرداختن به چنین آثاری ارائه نشده است. عظمت و بزرگی شخصیتهای دینی و مذهبی بسیاری را از ورود به این عرصه می‌ترساند.»
سلحشور افزود: «هنرمندان ما باید علاقه‌مند به ساخت آثار در این زمینه باشند و قرار نیست مسئولان تولید چنین فیلمهایی را سفارش دهند. سینماگران ما از مفاهیم ارزشی آگاهی ندارند. آنها معتقدند اگر آثاری درباره پیامبران و معصومین ساخته شود مورد استقبال مردم قرار نمی‌گیرد و مخاطبان سینمای ما علاقمند به دیدن آثار کمدی و سطحی هستند.»
این کارگردان ادامه داد: «تاکنون فیلمسازان ما اثر ارزشی درباره حضرت علی(ع) یا سایر امامان شیعه تولید نکرده‌اند، اما مردم ما پیش از این نشان داده‌اند به دیدن فیلم‌های ارزشی در این حوزه علاقه‌مندند. پرفروشترین فیلم‌های سینمای ایران بیشتر در زمینه آثار جنگی و ارزشی بوده است. مخاطبان ما چون با اثری مناسب در سینما روبرو نمی‌شوند برای تفریح به دیدن آثار دیگر می‌روند.»
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 11 شهريور 1389
موضوع : فرهنگی و هنري | بازدید این مطلب : 1036
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌