تاثیر هوای آلوده بر خون انسان!
محققان می‌گویند دو ساعت قرار گرفتن در معرض هوای کثیف موجب افزایش فشار خون می‌شود که بیماریهای قلبی عروقی را در بر خواهد داشت.
 روزنامه اینترنتی روسی ایزوستیا در شماره امروز خود نوشت محققان دانشگاه میشیگان اعلام کرده اند انسانهای سالم تقریبا متوجه بالا رفتن فشار خون خود نمی‌شوند اما کوچکترین تغییر در فشار خون افراد مبتلا به بیماریهای قلبی می تواند موجب حمله قلبی شود.
بر اساس این گزارش دانشمندان از هشتاد و سه داوطلب خواستند هوایی را که ازنظر میزان الودگی به هوای یک خیابان شلوغ شباهت داشت تنفس کنند.
 انها قبل و بعد از این ازمایش وضع رگهای خونی داوطلبان و واکنش بدن انها را به هوایتنفس شده بررسی کردند و در نهایت متوجه شدند که تنفس هوای الوده به مدتدو ساعت موجب بالا رفتن فشار خون و تضعیف رگهای خونی به مدت بیست و چهار ساعت می‌شود.
به گفته محققان ضرر ذرات معلق میکروسکپی موجود در هوای الوده برای بدن انسان به مراتب بیشتر از ضرر ازن است.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 23 شهريور 1389
موضوع : پزشکی و سلامت | بازدید این مطلب : 937
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌