چه كنم تا فراموش نكنم؟
خیلی از جوان‌ترها وقتی حرف از فراموشی و آلزایمر به میان می‌آید می‌گویند «بابا بی‌‌خیال، آلزایمر كجا و ما كجا! ما كه حالا حالاها جوانیم و فراموشی و كم‌حافظه شدن از ما دور است» اشتباه این جوان‌ها هم همینجاست. درست است كه آلزایمر و فراموشی درحال حاضر كه جوانید برایتان خیلی بعید به نظر می‌رسد اما از همین حالا باید به فكر زمان پیری خود باشید. اگر حالا كه ذهنی خلاق و پویا دارید، برخی كارهای آسان را انجام دهید، در زمان كهنسالی دچار این عارضه نخواهید شد. بیماری آلزایمر یك بیماری مخرب است كه فاكتورهای محیطی، ژنتیك و نحوه زندگی در ابتلا به آن موثرند اما برای كم كردن خطر ابتلا به این بیماری یا حتی از بین بردن آن می‌توان از همین جوانی كارهایی را انجام داد كه در زیر به آنها اشاره شده است:
ذهن خود را فعال و پویا نگه دارید
ورزش دادن مغز یكی از بهترین راه‌های جلوگیری از فراموشی است. همین‌طور كه سن افراد بالا می‌رود، بیشتر گرفتار روزمرگی‌های زندگی می‌شوند و تمایل به یادگیری چیزهای جدید را از دست می‌دهند. اما باید دانست كه آموختن كارها و فعالیت‌های جدید بهترین راه پیشگیری است.
فعالیت مغزی می‌تواند به ذهن شما كمك كند تا در مواجهه با این بیماری قوی‌تر عمل كند. پیشنهاد می‌شود كه مغز خود را در كارهای مختلفی به كار ببرید. مطالب جدید بخوانید، جدول حل كنید، موسیقی یاد بگیرید یا یك زبان جدید بیاموزید. حتی گاهی توصیه می‌شود در ماه، حداقل یادگیری یك چیز تازه را شروع كنید، اگرچه كار راحتی نیست، اما ارزشش را دارد.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در يکشنبه 18 مهر 1389
موضوع : خانه وخانواده | بازدید این مطلب : 993
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌