چگونه هكرها را نااميد كنيم؟!
ایسنا: انتخاب يك كلمه عبور خوب و قوي چقدر مشكل است؟ بيش‌تر مردم اعتقاد دارند كه انتخاب يك كلمه عبور خوب ساده است. اما در حقيقت اغلب مردم معمولا كلمات عبور ضعيفي انتخاب مي‌كنند.
انتخاب يك كلمه عبور مناسب در حقيقت مصالحه اي بين انتخاب چيزي است كه به سختي حدس زده مي‌شود و چيزي كه به راحتي به خاطر سپرده مي‌شود. براي مثال ممكن است @G7x.m^l يك كلمه عبور خوب باشد، در حالي كه هيچكس نمي‌تواند آن را به راحتي به خاطر بسپارد. برعكس، به خاطر سپردن نام شما براي شما كار بسيار بسيار ساده‌اي است و در مقابل حدس زدن آن نيز براي هكرها كار ساده‌اي خواهد بود.
برخي قوانين ساده و اوليه
يك كلمه عبور حداقل بايد از 8 كاراكتر تشكيل شده باشد و سعي كنيد برخي علائم نگارشي يا ارقام را در كلمه عبور خود وارد كنيد.
بهتر است كلمه عبور شما از تركيبي از حروف بزرگ و كوچك الفبا تشكيل شده باشد و يك عبارت يا تركيبي از كلمات را انتخاب كنيد تا به خاطر سپردن كلمه عبور كار ساده‌تري گردد.
كلمه‌اي كه در يك ديكشنري از جمله ديكشنريهاي زبانهاي ديگر وجود داشته باشد را انتخاب نكنيد؛ حروفي را كه روي صفحه كليد پشت سر هم قرار دارند مانند qwertyui انتخاب نكنيد و هيچ كاراكتري را بيش از يكبار به‌صورت پشت سر هم تكرار نكنيد.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 23 بهمن 1389
موضوع : امنیت | بازدید این مطلب : 4854
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌