نگاهی به فیلم‌های موردپسند نسل سومی‌های قدیم
گاهی به پشت سرت نگاه كن
می‌گویند حافظه ناهوشیار ما پر است از خاطره‌ها‌ و تجربه‌ها‌ و نشانه‌ها‌ی قدیمی كه ممكن است آنها را به یاد نیاوریم، ولی تاثیرشان بر رفتار و كلام و روابط ما غالب است. بعضی خاطرات آنقدر پررنگ و لعاب در یادها می‌مانند كه به این راحتی‌ها‌ حافظه هوشیار ما را ترك نمی‌كنند، مثل فیلم‌هایی كه روزگاری ما را به دنیای خیالی و وسوسه‌كننده خودشان می‌بردند.
فیلم‌ها‌یی كه در روزگار جوانی و نوجوانی می‌شدند تمام رویای ما، واقعیت ما و آرزوهای ما و حالا بخشی از خاطرات ما شده‌اند. ‌حالا از تماشای هر كدام آنها 10 تا 15 یا حتی 20 سال می‌گذرد، اما شخصیت‌ها‌ی آنها هنوز برای ما زنده‌اند. ‌هنوز تكیه‌كلام‌هایشان را تكرار می‌كنیم و جزئیاتشان برایمان پررنگ است. ‌گاهی فكر می‌كنیم نسل جوان و نوجوان امروز ما نیز 20 ـ 15 یا حتی 10 سال بعد فیلم‌هایی خواهند داشت كه با یادآوری نامشان ذوق كنند و دلشان غنج برود؟! این گزارش گشت و‌گذاری است در گنجینه خاطرات سینمایی نسل سومی‌های قدیم.‌
روزی روزگاری مهرجویی
سال 1368 اتفاقی در سینمای ایران رخ داد كه هرگز از تاریخ سینمای ما پاك نخواهد شد. ‌در كنار شاهكارهایی چون مادر حاتمی، ‌خانه دوست كجاست كیارستمی، دندان مار كیمیایی و مسافران بیضایی، ‌این ها‌مون مهرجویی بود كه توفانی در میان منتقدان به پا كرد.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در جمعه 16 ارديبهشت 1390
موضوع : فرهنگی و هنري | بازدید این مطلب : 827
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌