یارانه نقدی شیر پرداخت نمی شود
دبیر ستاد هدفمند سازی یارانه ها تاكید كرد كه قرار نیست یارانه شیر به صورت نقدی به مردم پرداخت شود.
محمدرضا فرزین در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این كه پیش از تغییر وضعیت تخصیص یارانه ی شیر نیز دامداران نسبت به قیمت۳۵۰ تومانی خرید شیر از سوی دولت معترض بودند، گفت: در آن زمان دامدار ها معتقد بودند قیمت تمام شده ی شیر بیش از این است.
او با بیان این كه اگر روش قبلی ادامه پیدا می كرد هم اعتراض ها نسبت به قیمت خرید و فروش شیر وجود داشت، گفت: بر همین اساس تصمیم ستاد بر این شد كه از چرخه ی تولید شیر حمایت كند، برای این كه تولید شیر در كشور قطع نشود و آن را به مكانیسم عرضه و تقاضا بسپارد.
فرزین با بیان این كه كشور هم اكنون به اندازه ی مصرف، تولید شیر دارد، گفت: از ۹ میلیون لیتر شیر مصرفی كشور فقط ۲.۲ لیتر آن یارانه ای بود.
سخنگوی كارگروه تحولات اقتصادی در پاسخ به این سوال كه با وجود تاكید دولت مبنی بر تلاش برای ثابت نگهداشتن قیمت شیر چرا باز هم قیمت آن افزایش یافت، گفت: اولا قرار نبود كه ما همه شیر مورد نیاز به قیمت یارانه ای توزیع كنیم. از سوی دیگر وقتی روش تخصیص یارانه تغییر كرد، قطعا قیمت هم نمی توانست ثابت بماند، چون اگر این طور بود، تغییری در شیوه ی تخصیص یارانه رخ نمی داد.
وی با تاكید بر این كه تصمیم دولت این بوده كه قیمت شیر در بازار آزاد زیاد نشود، گفت: این طبیعی بود كه قیمت شیر یارانه ای زیاد شود، چون به هرحال باید از تولید حمایت شود
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 15 مرداد 1390
موضوع : اقتصادی | بازدید این مطلب : 4270
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌