كارت سوخت ۳۰۰۰ لیتری بنزین ۱۰۰ تومانی از آن كیست؟
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گفته رییس ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت كشور از ۲۸۰ میلیون لیتر بنزین ۱۰۰ تومانی ذخیره شده در كارت های سوخت، ۲۴۰ میلیون آن مربوط به خودروهای سواری و ۴۰ میلیون دیگر مربوط به موتورسیكلت سواران است.
كارت هایی با سه هزار لیتر بنزین ۱۰۰ تومانی از آن كیست؟
محمد رویانیان با بیان این كه تعداد كارت هایی كه بنزین ۱۰۰ تومانی دارند بسیار كم هستند، گفت: با وجود این در برخی از این كارت ها سوخت ذخیره حدود سه هزار لیتری بنزین ۱۰۰ تومانی نیز وجود دارد.
در صورتی كه سهمیه بنزین را به طور ثابت ۶۰ لیتر در ماه فرض كینم، سه هزار لیتر معادل سهمیه ۵۰ ماه است، با وجود این، رویانیان در مورد این گونه ذخیره بنزین یارانه ای در كارت های سوخت نیز گفت كه بعد از اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها، استفاده برخی افراد از حمل ونقل عمومی و یا خودرو سایر افراد خانواده موجب ذخیره بنزین ۱۰۰ تومانی در این حجم شده است.
با اتمام بنزین ۱۰۰ تومانی، سهمیه ها فصلی می شود
به گزارش ایسنا، پیش از این رویانیان گفته بود كه اگر تاکید می شود مردم سهمیه بنزین ۱۰۰ تومانی خود را مصرف کنند، به این علت است که بنزین از سه نرخی خارج شود تا بتوان، سهمیه را به جای ماه به ماه، هر سه ماه اعلام کرد، چرا كه به علت سه نرخی بودن قیمت اگر فصلی یا سه ماه یک بار سهمیه بنزین شارژ شود، سهمیه ۴۰۰ تومانی قابلیت ذخیره شدن ندارد.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 22 مرداد 1390
موضوع : اقتصادی | بازدید این مطلب : 4482
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌