خبر خوش رييس‌ بانك مركزی برای متقاضيان وام
ایسنا:رییس كل بانك مركزی تاكید كرد كه الزام قانونی برای متقاضیان وام از بانك‌ها معرفی دو ضامن است و نیازی نیست كه این ضامن‌ها حتما كارمند رسمی باشند.
محمود بهمنی در پاسخ به سوالی درباره مشكلات متقاضیان دریافت وام از بانك‌ها در معرفی دو كارمند رسمی به عنوان ضامن گفت: بخش‌نامه بانك مركزی به بانك‌ها تنها لزوم معرفی دو ضامن را شامل می‌شود و تاكیدی بر كارمند بودن این ضامن‌ها ندارد، با این حال برای حل این مسئله در صورت لزوم بخش‌نامه متممی را به بانك‌ها ابلاغ می‌كنیم.
وی افزود: اصلا بنا نیست كه متقاضیان وام حتما كارمند رسمی را به عنوان ضامن خود معرفی كنند، البته من این موضوع را رد نمی‌كنم كه برخی بانك‌ها بعضا به این موضوع تاكید می‌كنند، ولی هنگامی كه تاجری ضمانت وام فردی را بر عهده بگیرد، شاید حتی وضع مالی بهتری نسبت به ضامن كارمند داشته باشد.
بهمنی ادامه داد: بار دیگر به صورت رسمی اعلام می‌كنم كه به هیچ وجه لزومی ندارد كه ضامن وام‌ها حتما كارمند رسمی باشد و در صورت نیاز برای حل ابهامات بخش‌نامه دیگری در این زمینه پیرو بخشنامه ابلاغی سابق صادر می‌كنیم.
بهمنی با اشاره به این كه برخی بانك‌ها تصور می‌كنند كه با الزام برای معرفی ضامن كارمند رسمی، كار راحت‌تری در صول اقساط وام خواهند داشت، افزود:‌ البته بانك‌ها برای وام‌های كوچك بر حضور ضامن كارمند تاكید می‌كنند، ولی در وام‌های بزرگ اصلا كارمندان توان ضمانت مبالغ بالای این تسهیلات را ندارند.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 26 مرداد 1390
موضوع : اقتصادی | بازدید این مطلب : 4305
SANAM MARDANI
ولي تا حالا كه اجرا نشده
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌