۹ اصطلاح رایج در اینترنت که باید بدانید
این فهرست نگاهی دارد به ریشه ۹ كلمه مرتبط با كامپیوتر. این عناصر لزوما لغت‌شناسانه نیستند، اما بیشتر تلاش‌هایی هستند برای پیدا كردن خالقان آنها یا اولین‌باری كه در جهان كامپیوتر استفاده شدند. من سعی كرده‌ام كلماتی را كه به اندازه كافی مرسوم هستند، گردهم بیاورم. بنابراین این فهرست تلفیقی از اصطلاحات تكنیكی و محاوره‌ای است. اگر كلماتی هستند كه من جا انداخته‌ام، یا فكر می‌كنید كه در مورد اصطلاح خاصی اشتباه كرده‌ام، نظرتان را بگویید. در این‌جا بدون ترتیب خاصی به ریشه‌واژه‌های مصطلح در عالم كامپیوتر می‌پردازم.
هات‌میل/ گوگل
چون این دو كلمه بیش از آنكه اصطلاحی كامپیوتری باشند، شركت‌های كامپیوتری هستند، تصمیم گرفته‌ام كه دوتایشان را در كنار هم قرار دهم. هات‌میل را به یاد دارید؟ یكی از اولین برنامه‌های ایمیل كه به‌طور گسترده در دسترس قرار گرفت. نام هات‌میل به یكی از موسسان این شركت یعنی صابر باتیا برمی‌گردد. وقتی كه او سعی می‌كرد نامی برای سرویس جدیدش انتخاب كند، نهایتا به كلمه هات‌میل رسید، چون حروف HTML را داشت كه زبان اساسی برای نوشتن صفحه‌های وب است. درواقع نام سرویس در اصل HoTMaiL بود. ریشه گوگل واقعا اینقدر حیرت‌آور نیست. این نام در واقع بلوفی بود در مورد اینكه این موتور جست‌وجوی جدید چه اطلاعات زیادی را می‌تواند نشان دهد و ارائه كند. گوگل در واقع املای غلط كلمه googol به معنای عدد یك و صد صفر در جلویش است. گوگل نسبت به كلمه بكراب كه نام سابقش بود، انتخاب بهتری به نظر می‌رسد.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 10 شهريور 1390
موضوع : نرم افزار | بازدید این مطلب : 4739
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌