چگونه وظایف سیستم را مدیریت کنیم
ویندوز دارای برنامه ای به نام Task Manager است که از طریق آن می توانید روی برخی امکانات ویندوز مانند اجرای برنامه ها و فرآیندها مدیریت کنید. مشاهده برنامه های در حال اجرا، راه اندازی یا توقف یک نرم افزار، وضعیت شبکه و اینکه هر نرم افزار چه میزان از ظرفیت رم و پردازنده را به خود اختصاص داده از جمله ویژگی های بخش مدیریت وظایف هستند. برای اجرای Task Manager در ویندوز هفت می توانید با فشردن همزمان دکمه های Ctrl+Shift+Esc این برنامه را باز کنید و در ویندوز XP نیز از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alt+Delete استفاده می شود. علاوه بر این اگر در نوار وظایف پایین دسکتاپ کلیک راست کنید می توانید از منوی باز شده گزینه Task Manager را انتخاب کنید.
بعد از اجرای این قسمت با چندین بخش مختلف روبه رو خواهید شد که شامل موارد زیر هستند. این بخش ها بر اساس ویندوز هفت توضیح داده می شوند اما تفاوت زیادی با XP ندارند.
● برنامه ها (Applications)
در این بخش فهرستی از برنامه ها یا وظایف (Task) در حال اجرا دیده می شوند. البته برنامه هایی که در بخش پس زمینه در حال اجرا هستند در این بخش حضور ندارند و به عنوان مثال آنتی ویروس را در این قسمت مشاهده نخواهید کرد. در جلوی نام هر برنامه وضعیت آن نوشته شده است که در حالت عادی عبارت Runing را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید اجرای یک نرم افزار را متوقف کنید ابتدا آن را انتخاب کرده و سپس در قسمت پایین روی End Task کلیک کنید. این گزینه برای نرم افزارهایی که به شکل عادی بسته نمی شوند، مفید خواهد بود.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در دوشنبه 25 مهر 1390
موضوع : ویندوز | بازدید این مطلب : 3918
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌