قند خون بیشتر ، اراده بیشتر !
دو متخصص آمریكایی در كتاب جدید خود كه به عنوان یكی از پرفروش‌ترین كتاب‌ها در آمریكا معرفی شده ادعا كرده‌اند كه میزان اراده ما به طور مستقیم به سطح قند خونمان بستگی دارد.
 نویسندگان این كتاب با عنوان «اراده: شناخت دوباره بزرگترین قدرت انسان» تاكید دارند كه اراده انسان با مصرف گلوگز یا به عبارت دیگر با مصرف قند رابطه مستقیم دارد.
به نوشته روزنامه دیلی‌میل، این ارتباط نه تنها به مردم كمك می‌كند كه خویشتن‌داری را یاد بگیرند بلكه همچنین توجیه می‌كند كه چرا بسیاری از ما قدرت «نه» گفتن را نداریم.
این متخصصان می‌گویند: وقتی از مردم سوال می‌كنیم بزرگترین قدرت‌های انسان كدامند، اغلب از ویژگی‌هایی چون صداقت، مهربانی، شوخ‌ طبعی، خلاقیت و حتی میانه‌روی سخن می‌گویند اما هیچ‌كس درباره خویشتن‌داری و قدرت كنترل فردی حرفی نمی‌زند در حالی كه وقتی از مردم علت شكست‌ها و خطاهایشان را می‌پرسیم اغلب نداشتن اراده را به عنوان مهمترین عامل، مطرح می‌كنند.
این متخصصان روانشناسی و بیولوژیك در مطالعات اخیر خود دریافته‌اند كه وقتی سطح گلوگز خون به پایین‌ترین حد می‌رسد، در این لحظات ما تصمیمات نادرست می‌گیریم و در انجام هر كاری با شكست مواجه می‌شویم. وقتی قندخون خیلی پایین می‌آید، اغلب ما احساس عصبانیت بیشتری می‌كنیم و در عوض كنترل‌مان روی رفتارهایمان كمتر می‌شود.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در يکشنبه 6 آذر 1390
موضوع : علمی | بازدید این مطلب : 4060
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌