نوع غذا روی شکل چهره موثر است!
به نظر می‌رسد نوع غذایی که انسان‌ها مصرف می‌کنند،‌ روی شکل آرواره‌ها و حتی چهره آن‌ها تاثیر می‌گذارد. بدین شکل که مصرف غذاهای نرم باعث می شود به مرور،‌ آرواره‌ها کوچک‌تر و جا برای دندان‌ها تنگ‌تر شود.اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که با ترتیب دندان‌ها در دهان دچار مشکل شده و مجبور شده‌اید با مراجعه به دندان پزشک،‌ دندان بکشید یا از پلاک و سایر امکانات برای برگرداندن نظم دندان‌ها استفاده کنید، احتمالا به این فکر کرده‌اید که چرا باید این‌طور باشد؟
محققان انگلیسی ‌شکل آرواره پایینی انسانی 295 نمونه موجود در موزه را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که آرواره پایینی انسان‌هایی که از جوامع گیاه خوار برآمده‌اند، به طور میانگین در مقایسه با آرواره انسان‌هایی که اجدادشان شکارچی و گوشت خوار بوده‌اند، کوچک‌تر است.
به گفته آن ها، امروزه دهان‌های ما برای تعداد دندان‌هایی که داریم خیلی کوچک است.محتمل‌ترین توضیحی که می‌توان برای وجود چنین تفاوتی ارائه داد،‌ این است که رژیم‌های غذایی گیاهی که مقادیر زیادی غلات را در بر می‌گرفته،‌ در مقایسه با رژیم غذایی شکارچیان که گیاه‌های وحشی و غذا‌های پر از گوشت را در بر می‌گرفته است،‌ خیلی نرم‌تر و در نتیجه جویدن آن آسان‌تر بود.
| نوشته شده توسط : مهیار در يکشنبه 6 آذر 1390
موضوع : علمی | بازدید این مطلب : 868
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌