روز عاشورا؛ فرصت تجربه «قیامت دنیا»
صدای بلند ضبط صوت خودروی عبوری، همه فکرمان را مغشوش می‌کند، کاری به ظاهر سرنشینان نداریم، اصلا آمده‌ایم به عزای امام مظلوم تا به درون خودمان نگاه کنیم نه ظاهر مردم. اما اگر این صدای بلند نوحه‌های ریتمیک بگذارند. شاید ایراد از ذهن ماست که خوب متمرکز نمی‌شود اما باور کنید که بی‌دلیل هم نیست که در کتابخانه سکوت را رعایت می‌کنند(!).
به گزارش «تابناک»، امروز دهه محرم به انتها رسیده و عاشورایی دیگر آغاز شده است. عاشورایی که در تقویم عمومی جامعه، کاملا شناخته شده است و همین که بگویی «عاشورای سال فلان» کافی است تا زمان یک رویداد را تعریف کنی و نیازی به مراجعه به تقویم نیست. به ظهر عاشورا چیزی نمانده و همه در تب و تاب هستند؛ بزودی خیمه‌های که روزهای گذشته به آتش کشیده می‌شود و داغ دل‌ها را تازه خواهد کرد... شام غریبان در پیش است.
نوجوانان و خادمین هیات زود‌تر از همه به حسینیه آمده‌اند؛ امروز مهم‌ترین روز دهه است و جمعیت زیادتری خواهند آمد. باید کار‌ها را زود‌تر سامان بدهند.
صوت قاری که با کمک بلندگوها فراگیر‌تر شده، پرچم‌هایی که در دستان نوجوانان سبک به نظر می‌رسند، صدای طبل‌های بزرگ و کوچک و خیل مشتاقانی که لحظه به لحظه در حال افزایش است، همه و همه نشانه‌هایی است از شروع بزرگ‌ترین گردهمایی مختارگونه که نیاز به فراخوان ندارد و در دل‌ها ریشه دوانده است. بزودی سراسر کشور غرق جمعیت سیاه پوشی خواهد شد که برای زنده نگاه داشتن «بیداری»، با سبک و سیاق‌های مختلف عزاداری خواهند کرد. تا «قیامت دنیا» چیزی باقی نمانده است:
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 15 آذر 1390
موضوع : محرم و صفر | بازدید این مطلب : 3721
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌