در سفر با نوزاد در یک خودروی شخصی، این نکات را رعایت کنید !
اگر قصد سفر با خودروی شخصی خود را دارید و كودك یا نوزادتان را نیز همراه می‌برید، باید قبل از سفر به مواردی دقت كنید. مسلما تنها بستن كمربند ایمنی سرنشینان خودرو كافی نیست و ما به عنوان والدین، باید از ایمنی سرنشینان خودرو بخصوص كودكان مطمئن شویم. نكات این مطلب شامل بخشی از موارد ایمنی در سفر با خودرو و صرفا به منزله راهنمایی است.
اندازه و نوع صندلی كودكان
 اگر نوزادتان را در صندلی مخصوص كودكان می‌نشانید، دقت كنید اندازه و نوع صندلی مناسب سن و وزن كودك باشد. در حال حاضر، صندلی‌های كودك را به صورت زیر دسته‌بندی می‌كنند.
• نوع اول، صندلی مخصوص نوزادان از لحظه تولد تا زمانی است كه وزن آنها به 10 كیلوگرم می‌رسد و سن‌شان زیر یك سال است.
• نوع دوم، صندلی با قابلیت تغییر اندازه است كه این نوع صندلی برای نوپا با وزن بین 10 تا 18 كیلوگرم و تا 4 سالگی مناسب است.
• نوع سوم، صندلی بالابرنده است؛ این صندلی برای بچه‌هایی استفاده می‌شود كه دیگر نمی‌توان از صندلی‌های نوع اول و دوم برای‌شان استفاده كرد و هنوز قدشان هم به اندازه‌ای نیست كه بتوانند از كمربند ایمنی ماشین استفاده كنند. وقتی بچه‌ها بین سنین 4 و 8 سالگی هستند، این نوع صندلی‌ها بهترین وسیله برای سفر است؛ چون قدشان با این صندلی‌ها تنظیم شده و براحتی می‌توان كمربند ایمنی را برایشان بست. وزن این بچه‌ها معمولا بین 18 تا 27 كیلوگرم است.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 17 آذر 1390
موضوع : خانه وخانواده | بازدید این مطلب : 3967
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌