زخم‌های ماندگاری كه روح و جسم را می‌خورند!
پسرك با چشم‌های درشت و رنگی و مژه‌هایی كه تاب بلندی زیاد را نیاورده و فر شده است، سلام می‌كند. مؤدب و با احترام، سرش را زیرانداخته و با دست گونه راستش را می‌پوشاند تا چشم‌ها زخم بزرگ و قرمزرنگ روی گونه‌اش را نبینند، زخمی كه علاوه بر جسم، روح او را نیز آزرده است.
 وقتی پسرك برای لحظه‌ای به قصد رفع خواب، دستش را از گونه‌اش برمی‌دارد، زخم، چهره كریه خود را نمایش می‌دهد و تو دلت می‌گیرد كه چگونه یك بی‌احتیاطی،‌ ناآگاهی ‌یا كاستی و سهل‌انگاری غیرمسئولانه از سوی كسانی كه مسئول هستند،‌ این مخلوق زیبای خداوند را این گونه زخمی كرده است.
اما این زخم تنها یادگار "سالك"، بر تن تنها شهروند "شهریار" نیست، دست‌های همان پسرك و گونه و پیشانی خواهر كوچكش،‌ بازوی مادر و زیر چشم پدرش و صورت و بدن بسیاری از اعضای جامعه كوچك شهریار، زیرگوش كلانشهر شیراز از گزند زخم در امان نمانده‌اند.
سالك، زخمی كه به واسطه طول مدت‌زمانی كه از ایجاد تا بهبودی به طول می‌انجامد، به این نام نامیده شده است، چه یادگارها كه بر صورت و اندام مردان و زنان شیرازی و آنها كه در نزدیكی این شهر سكونت دارند، نگذاشته و نمی‌گذارد! اما چرا باید در قرن 21 و در هزاره سوم میلادی، همچنان در كوچه پس كوچه‌های شیراز و شهر و روستاهای اطراف با وحشت از پشه خاكی قدم بزنیم.
به گزارش ایسنا، تعداد زیادی از دختران مدرسه‌های ابتدایی، راهنمایی و متوسطه شهریار و لپویی(یكی از شهرك‌های اطراف شیراز) و حتی مدارس برخی نقاط حاشیه‌ای و شمالی شهر شیراز یا اثری از زخم را تا آخر عمر خواهند داشت یا به تازگی زخمی شده‌ یا در خوشبینانه‌ترین حالت، یكی از اعضای خانواده، ‌دست به گریبان این درد است.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 26 آذر 1390
موضوع : پزشکی و سلامت | بازدید این مطلب : 3844
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌