چه میوه‌هایی حساسیت‌های آلرژیك را تشدید می‌‎کند؟
چه میوه‌هایی حساسیت‌های آلرژیك را تشدید می‌‎کند؟
 مسعود علیان فوق تخصص ریه اظهار داشت: : آسم آلرژیک شایع‌ترین بیماری ریوی است و موز، خربزه، انگور، توت فرنگی و گوجه حساسیت‌های آلرژیک را تشدید می‌کند.
علیان با بیان این‌كه در تماس بودن با پر و موی حیوانات اهلی مانند مرغ، سگ و گربه و شرایط تماس با آن‌ها نیز ممكن است در افراد موجب بیماری آسم آلرژیك شود، خاطر نشان كرد: در زمان گرده افشانی گل و گیاه نیز این بیماری ریوی در افراد دیده می‌شود.
وی با بیان این‌که داروهایی كه برای این بیماری تجویز می‌شود عموما در كنترل بیماری نقش دارند و ممكن است بهبودی ایجاد نكنند، گفت: آسم یك نوع بیماری در آن‌ها التهاب مزمن راه هوایی است.
این فوق تخصص ریه با اعلام این‌كه آسم كودكی ممكن است در سن بلوغ درمان شود، گفت: افرادی كه به آسم بزرگسالی مبتلا می‌شوند این بیماری ادامه دار است.
 علیانی در مورد مصرف مواد شیمیایی شوینده‌ها بیان داشت: این نوع حساسیت ممكن است در بانوان حساسیت‌هایی را ایجاد ‌كند كه توصیه پزشكان این است كه در فضای بسته كوچک از این مواد استفاده نشود و ممكن است در ابتدا علائم آسم را ایجاد كند.
 وی با اشاره به این‌كه آسم بیماری غیر واگیر است و ژنتیك مهمترین نقش را در این بیماری ایفا می‌كند، خاطر نشان كرد: بعضی از مواد غذایی مانند موز، خربزه، انگور، توت فرنگی و گوجه نیز حساسیت‌های آلرژیك را ایجاد می‌كنند.
علیانی با اعلام این‌كه یک الگوی فصلی در تشدید آسم وجود دارد، خاطر نشان كرد: مهر و آبان زمان تشدید علائم آسم آلرژیك است.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 26 آذر 1390
موضوع : خواص غدا و میوه ها | بازدید این مطلب : 3908
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌