یك جاسوس سیا دستگیر شد
وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه ای از شناسایی و دستگیری یك جاسوس ایرانی تبار سیا خبر داد.
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است: دولت آمریكا در تداوم اقدامات خصمانه و همه جانبه اطلاعاتی و عملیاتی علیه جمهوری اسلامی ایران و مردم سربلند كشورمان سرمایه گذاری سنگین و طراحی پیچیده و گسترده ای را ترتیب داده بود تا امكان نفوذ در تشكیلات اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران را ایجاد نماید.
در این راستا سازمان جاسوسی آمریكا سیا به یكی از تحلیل گران اطلاعاتی خود كه سوابقی همچون فعالیت در واحدهای اطلاعاتی ارتش آمریكا و حضور در پایگاه های نظامی آمریكا در افغانستان و عراق را دارد، اجرای سناریوی اطلاعاتی ـ عملیاتی پیچیده ای را محول كرد، طی این سناریو جاسوس مورد نظر باید خود را در مسیر دالان های اطلاعاتی منتهی به وزارت اطلاعات قرار می داد و در مراحل بعدی امكان القاء اطلاعات فریب در مقیاس وسیع به وزارت اطلاعات و نیز انجام جاسوسی را فراهم آورد.
این مامور ایرانی تبار سازمان سیا پس از گذراندن آموزش های پیچیده اطلاعاتی در چند مرحله و ورود به منطقه ضمن جمع آوری های اطلاعاتی با سلسله فعالیت های هدفمند و برنامه ریزی شده ماموریت خود را آغاز كرد اما با هوشمندی سربازان گمنام امام زمان (عج) به محض ورود این فرد به پایگاه بگرام افغانستان مورد شناسایی قرار گرفته، جاسوسی نامبرده و ماموریت های محول شده به وی آشكار شد. بر اساس همین گزارش جاسوس یاد شده سپس زیر نظر مامورین اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و پس از ورود به خاك كشورمان مدتی تحت تعقیب بود و همزمان با آغاز ماموریت جاسوسی خویش مقتدرانه توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) بازداشت شد.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در شنبه 26 آذر 1390
موضوع : حوادث | بازدید این مطلب : 3962
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌