محبوب‌ترین نقاشی سال 2011
آثاری از ون گوك، مونه،‌ پیكاسو و دالی به عنوان محبوب‌ترین نقاشی‌های رنگ و روغن سال 2011 جهان شناخته شدند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وب‌سایت اوور استاك آرت، گالری هنری آنلاین معروف، 10 نقاشی رنگ و روغن محبوب سال 2011 جهان را در حالی معرفی كرد كه سه اثر اول این فهرست از آثار ون‌سان ون گوك هستند.
نقاشی معروف «شب پرستاره»ی این هنرمند هلندی صدرنشین این فهرست شد و پس از آن «كافه‌تراس در شب» و «شکوفه درختان زردآلو» رتبه‌ی دوم و سوم محبوب‌ترین نقاشی‌های رنگ و روغن جهان در سال 2011 را از آن خود كردند.
ون‌سان ویام ون گوگ (1890 - 1835) نقاش نامدار هلندی بود. هرچند او در زمان حیاتش در گمنامی کامل به سر می‌برد، اما اکنون به‌عنوان یكی از تاثیرگذارترین نقاشان پست‌امپرسیونیسم شناخته می‌شود. وی در اواخر عمر به شدت از بیماری روانی و فشار روحی رنج می‌برد و همین موضوع به خودکشی او منجر شد. وی دو روز پس از این‌كه در مزرعه‌ای گندم به سینه‌ی خود شلیك كرد، در سن 37 سالگی درگذشت.
نقاشی «بوسه» اثری از «گوستاو كلیمت» در مقام چهارم نشست و پس از او دو اثر از كلود مونه، نقاش سرشناس فرانسوی، جزو محبوب ترین نقاشی ها شناخته شدند.
گوستاو کلیمت نقاش نمادگرای اتریشی و یکی از برجسته‌ترین اعضای آرت نوو وین بود كه در ژانویه 1862 به دنیا آمد. کارهای برتر او عبارتند از نقاشی، نقاشی‌های دیوارنما، طراحی و کارهای هنری دیگر که بسیاری از آن‌ها در نگارخانه‌ی «Vienna Secession» نمایش داده می‌شوند. این نقاش معروف اتریشی در سال 1918 در سن 55 سالگی درگذشت.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در دوشنبه 5 دی 1390
موضوع : اجتماعی | بازدید این مطلب : 3783
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌