فواید دعوا با همسر!
دفعه بعد که با همسرتان بر سر یک موضوع بحث کردید خوشحال باشید، زیرا محققان دانشگاه یوسی ال ای متوجه شدند داشتن یک بحث سازنده با همسر می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن انسان کمک کند. به گزارش برترین ها، محققان از زوج های جوانی که از زندگی خود رضایت داشتند خواستند به مدت ۱۵ دقیقه در مورد مشکلات شان بحث کنند.
آن ها متوجه شدند این کار باعث افزایش فشار خون و ضربان قلب همسران شده و تولید سلول های سفید را افزایش می دهد. در حقیقت فواید این بحث کردن درست مانند ورزش کردن می توانست روی سلامت زوج ها اثر بگذارد اما این بحث ها باید با دقت و به دور از هر گونه بگومگو و کشمکش باشد. زوج هایی که مرتبا در مجادله ها و بحث ها یکدیگر را مسخره می کنند و باعث آزار هم می شوند نه تنها روحیه یکدیگر را تخریب می کنند بلکه تعداد سلول های سفید بدن آن ها نیز کاهش پیدا می کند. ترشح هورمون استرس در این زوج ها افزایش پیدا می کند و همین عوامل سبب می شود مدت زمان بهبود پیدا کردن آن ها از بیماری تا ۴۰ درصد طولانی تر از دیگران باشد. دانشمندان معتقدند، همسران باید در مورد مشکلات خود با یکدیگر بحث کنند و سعی نکنند ناراحتی های خود را پنهان کنند. افرادی که احساسات و نظرات خود را مخفی می کنند تعداد کمتری از سلول های مفید را در بدن خود دارند و بیشتر بیمار می شوند.
| نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 6 دی 1390
موضوع : رازهای مردان وزنان و زناشویی | بازدید این مطلب : 719
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌