آیا جنس و نوع پوست خود را می شناسید؟
بیشتر ما زمانی كه وارد یك فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی می‌شویم با دیدن قفسه‌های پر از محصولات بهداشتی و آرایشی مختلف گیج و بلاتكلیف می‌شویم و نمی‌دانیم كدام یك از آنها برایمان مناسب هستند.
در این مقاله كه در سایت اینترنتی هلت جاك ارائه شده،‌ متخصصان، خصوصیات و ویژگی‌های انواع مختلف پوست را به طور مختصر تشریح كرده‌اند تا شما بتوانید نوع پوست را شناسایی كرده و در تهیه محصولات مناسب بهتر و دقیق‌تر اقدام نمایید. انواع مختلف پوست عبارتند از:
- پوست چرب: اگر دائما با جمع شدن چربی زیاد روی پوست صورت خود درگیر هستید، حتما پوست چرب دارید. یكی دیگر از نشانه‌های پوست چرب باقی ماندن روغنی است كه در طول روز روی سطح پوست تولید می‌شود و اگر هر چیزی را روی پوست صورتتان فشار دهید این چربی به راحتی منتقل می‌شود.
- پوست خشك: اگر احساس می‌كنید پوسستان كشیده می‌شود پس دارای پوست خشك هستید. برای اینكه خشك بودن پوست خود را بهتر تشخیص دهید در طول یك روز كامل از مرطوب كننده استفاده نكنید، اگر در این صورت حس كردید كه پوستتان خشك و سفت شده، پس مطمئن شوید كه نوع پوست شما خشك است.
- پوست حساس: پوست‌های حساس در معرض قرمزی و التهاب هستند. هرچه مقدار هیستامین‌ در بدن بیشتر باشد پوست حساس‌تر می‌شود و بیشتر مستعد ابتلا به مشكلات التهابی مثل پسوریازیس و اگزما است.
- پوست مستعد آكنه: به دلایل ژنتیكی پوست ممكن است مستعد ابتلا به آكنه باشد. بر اساس سن تعیین می‌شود كه عامل آكنه باكتری، هورمون یا وراثت است و بر اساس میزان شدت آن درمانهای معمول و مداوم برای پاك كردن پوست از آكنه استفاده می‌شوند.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 6 دی 1390
موضوع : آرایشگری و زیبایی اندام | بازدید این مطلب : 3700
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌