این کفش شما را به گودی کمر مبتلا می کند
ابتلا به گودی‌كمر با كفش پاشنه ‌بلند
سیداحمد رییس‌السادات، در تشریح درد‌های ستون فقرات افزود: افزایش قوس كمر و افزایش قوز پشتی در ردیف اختلالات شایع ستون فقرات قرار می‌گیرند.
به گفته وی هرگونه افزایش یا كاهش در دامنه طبیعی قوس‌های ستون فقرات افراد را مستعد ابتلا به بیماری‌های مختلف سیستم عضله‌ای و اسكلتی می‌كند.
دبیر انجمن طب فیزیكی و توانبخشی ایران با بیان این‌كه برعكس این مساله هم امكان‌پذیر است و افزایش یا كاهش قوس‌های طبیعی ستون فقرات، خود می‌تواند ناشی از ناهنجاری و آسیب در سایر بخش‌های ستون فقرات، لگن یا زانو شود، ادامه داد: هر استرسی كه بر زنجیره بیومكانیكی بدن وارد شود باعث می‌شود تغییراتی در قسمت‌های دیگر به وجود آید به عنوان مثال افزایش قوز پشتی ممكن است گودی كمر را تشدید كند.
رئیس‌السادات در پاسخ به این پرسش كه آیا استفاده از كفش‌های پاشنه‌دار می‌تواند در بروز گودی كمر دخیل باشد، گفت: این مطلب از لحاظ علمی به‌طور كامل اثبات شده نیست ولی به‌طور كلی توصیه بر عدم استفاده مداوم از كفش‌های پاشنه بلند با ارتفاع بیش از 4 سانتی‌متر  .
| نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 6 دی 1390
موضوع : پزشکی و سلامت | بازدید این مطلب : 729
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌