خطرات کمبود آهن خون
مطالعه روی فاكتورهای خطرزای لختگی خون در یك بیماری ارثی عروق خونی نشان می‌دهد درمان فقر آهن می‌تواند راه كاری موثر برای پیشگیری از تشكیل لخته‌های خونی خطرناك در مبتلایان به این بیماری باشد.
به گفته پزشكان، ترومبوس سیاهرگی كه شامل تشكیل لخته‌های خونی در عروق سیاهرگی است می‌تواند موجب بروز درد و تورم شود اما درعین حال اگر این لخته‌های خونی از بین نروند ممكن است به عروق خونی در ریه برسند كه در نتیجه خطر جدی بیمار را تهدید خواهد كرد.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، متخصصان كالج سلطنتی لندن برای بررسی فاكتورهای خطرزای جدید در بروز لخته‌های خونی بیماران مبتلا به عارضه خونی و ارثی HHT با نام علمی (hereditary haemorrhagic telangiectasia) را تحت مطالعه قرار دادند.
HHT یك بیماری ژنتیكی در عروق خونی است كه علائم اصلی آن خونریزی شدید از بینی و روده است.
دكتر كالیرشولین از انستیتو ملی قلب و ریه در این كالج تصریح كرد: ما با مطالعه روی نمونه‌های خونی 609 بیمار مبتلا به HHT متوجه شدیم كه بسیاری از این بیماران با كمبود شدید فقر آن بویژه به دلیل خونریزی مواجه هستند.
این متخصصان تاكید كردند كه كاهش آهن در خون این بیماران خطر تشكیل لخته‌های خونی را تشدید می‌كند.
| نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 6 دی 1390
موضوع : پزشکی و سلامت | بازدید این مطلب : 757
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌