ویتامین علیه آلزایمر و ضعف حافظه
گروهی از متخصصان مغز و اعصاب در انگلیس تاكید كردند مصرف ویتامین ب برای مقابله با آلزایمر و تحلیل رفتن حافظه مفید است.
 نتایج یك آزمایش جدید نشان داده است كه مصرف دوز مشخصی از ویتامین ب به میزان چشمگیری برای مقابله با ضعف حافظه در افراد سالمند و حتی پیشگیری از بروز آلزایمر كارایی دارد.
متخصصان دانشگاه آكسفورد با مطالعه روی بیش از 250 شركت كننده شامل افرادی كه بالای 70 سال سن داشتند و به انواع خفیف ناتوانی ذهنی مبتلا بودند به این نتایج دست یافته‌اند.
به گزارش روزنامه دیلی اكسپرس،‌ متخصصان طی دوره دوساله به این افراد ویتامین ب كه به طور طبیعی در مواد غذایی مثل گوشت، لوبیا و موز یافت می‌شود و یا یك دارونما دادند.
نتایج آزمایشات تایید كرد افرادی كه از مكمل‌های غذایی حاوی این ویتامین استفاده كرده بودند بهتر می‌توانستند فعالیت ذهنی مثل برنامه ریزی، سازماندهی و یادآوری اطلاعات را انجام دهند. آزمایشات نشان داد مصرف مكمل ویتامین ب امكان تشكیل نوعی پروتئین مغزی را كه عامل بروز آلزایمر و زوال عقل است را كاهش می‌دهد و این افراد كمتر با ضعف توان ذهنی مواجه شدند.
| نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 7 دی 1390
موضوع : پزشکی | بازدید این مطلب : 706
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌