گوشتی با این ویژگیها را بخرید !
انتخاب و خرید گوشت سالم برای افرادی كه قصد دارند رژیم غذایی مناسبی علاوه بر سبزیجات داشته باشند، بسیار ضروری و حائز اهمیت است.
به گزارش سایت اینترنتی ارگانیك در یك مقاله جدید چند نكته بسیار مهم و قابل توجه را برای انتخاب و خرید گوشت سالم و تازه توصیه كرده است كه به قرار زیر است :
1. گوشت مرغ و سایر پرندگان باید ترد، آبكی و دارای بوی مطبوع باشد.
2. گوشت مرغ و سایر پرندگان نباید كبودی، تغییررنگ یا پر داشته باشد.
3. اگر مرغ كامل خریداری می‌كنید تمام قسمت‌های بدن آن باید پوست داشته باشد و روی پوست، بریدگی موجود نباشد به طوری كه گوشت در معرض هوا قرار نگرفته و لایه چربی زیر پوست به خوبی حفظ شده باشد.
4. فرآورده‌های گوشتی نباید دارای استخوان شكسته باشند.
5. رنگ طبیعی گوشت تازه به استثنای گوشت مرغ، قرمز تیره است. گوشتی كه تازگی خود را از دست داده این قرمزی را ندارد و به دلیل تخریب رنگدانه‌های گوشت در معرض هوا، رنگ آن خاكستری یا قهوه‌ای می‌شود.
6. اگر مرغ كامل یا قسمت‌های مختلف بدن آن را خریداری می كنید توجه كنید كه تمام قسمت‌ها حتما گوشتی باشند.
7. سطح گوشت باید كاملا تمیز باشد و زیاد مرطوب یا زیاد خشك نباشد. هم چنین روی بافت ماهیچه‌ای آن نباید ذرات خون وجود داشته باشد.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 7 دی 1390
موضوع : خانه داری | بازدید این مطلب : 3839
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌