در داشتن تصویر ذهنی درست از بدن به کودکتان کمک کنید !
داشتن تصویر ذهنی درست از بدن (body image ) به کودک شما کمک می‌کند، تا با سلامت و اطمینان به نفس وارد دوران بزرگسالی شود.
والدین نقش مهمی در ایجاد تصویر ذهنی و تقویت عزت نفس کودکان دارند. رعایت این توصیه‌ها به ایجاد خودانگاره (self-image) کودک شما کمک می‌کند :
- با کودک‌تان درباره این حقیقت که افزایش وزن به خصوص در دوران بلوغ، ممکن است طبیعی و بخشی عادی از روند رشد باشد صحبت کنید.
- با لحن منفی درباره وزن، عادات غذایی، شکل یا اندازه بدن کودک‌تان صحبت نکنید.
- کودک‌تان را تشویق کنید که خودش درباره غذایش تصمیم بگیرد، اما مجموعه‌ای از گزینه‌های غذایی سالم را در اختیار او بگذارید.
- کودک‌تان را به خاطر موفقیت‌‌هایی که در این مورد به دست آورده است، تشویق کنید.
- اوقات تماشای تلویزیون بوسیله کودک‌تان را محدود کنید و هنگامی که تلویزیون روشن است در تماشای برنامه‌ها در کنار او باشید و با او درباره مدت زمان تصاویری که در رسانه‌ها می‌بیند بحث کنید.
- نقش فعالی در مدرسه کودک‌تان داشته باشید، و از سیاست‌های مربوط بر ضد تبعیض، زورگویی و رویکرد سالم به وزن دانش‌آموزان حمایت کنید.
- با کودکتان بدون رودربایستی و گشوده ارتباط برقرار کنید.
| نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 8 دی 1390
موضوع : خانه وخانواده | بازدید این مطلب : 667
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌