مهمترین رویدادهای جهان در سال 2011
ایسنا:2011 وقايع بسياري را در خود جاي داد كه از مهمترين آنها مي‌توان به شعله‌ور شدن جرقه‌هاي بهارعربي، سقوط ديكتاتورهاي مصر، ليبي و تونس، كشته شدن معمر قذافي و بن لادن، بحران بازارهاي مالي اروپا و آمريكا و در پي آن تغيير در ساختار دولت‌هايي همچون يونان و ايتاليا و نيز پيدايش جنبش‌هاي ضد سرمايه‌داري در سراسر جهان غرب، مرگ سياستمداران صاحب‌نامي از جمله اولين رئيس‌ جمهوري چك و رهبر كره شمالي، رسوايي‌هاي جنسي سران عرصه سياست از جمله رئيس سابق صندوق بين‌المللي پول و نيز درخواست عضويت فلسطين در سازمان ملل اشاره كرد و از اين حيث 2011 به يكي از منحصر به فردترين سال‌ها در عرصه جهاني تبديل شد.
به گزارش ايسنا، پايگاه اينترنتي «اطلس اخبار جهان» جدول زماني وقايع سياسي سال 2011 را منتشر كرده است كه در ادامه به برخي از مهمترين آنها اشاره مي‌شود:
* رويدادهاي مهم جهان سياست در ژانويه 2011
اول ژانويه: «ديلما روسف» مراسم تحليف خود را به عنوان اولين رئيس جمهوري زن برزيل به جاي آورد و سكان هدايت بزرگترين كشور آمريكاي لاتين را به دست گرفت. «روسف» به عنوان سي‌وششمين رئيس جمهوري برزيل جانشين «لوئيز ايناسيو لولا داسيلوا» شد.
هشتم ژانويه: «گابريله گيفوردس»، عضو دموكرات مجلس نمايندگان آمريكا در حمله فرد مسلحي در منطقه «تاكسون» ايالت آريزوناي آمريكا بر اثر اصابت گلوله به سرش زخمي شد و در شرايط بحراني قرار گرفت. در اين حمله شش تن ديگر از جمله يك قاضي فدرال و يك كودك 9 ساله كشته شدند. «گيفوردس» 40 ساله اولين زن يهودي بود كه از ايالت آريزونا در سال 2006 وارد كنگره آمريكا شد. وي پيشتر با «مارك نلي» يك فضا نورد ناسا ازدواج كرده بود.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 8 دی 1390
موضوع : اجتماعی | بازدید این مطلب : 3871
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌