مغز انسان هم جنسیت دارد؟!
چرا زن ها منظم ترند؟ چرا مردها در ریاضیات بهترند؟ بدون شک این قبیل سوال ها به گوش شما نیز آشناست. گفته می شود این تفاوت ها به مغز مربوط می شود. آیا این گفته ها درست هستند یا صرفا از باورهای غلطی ناشی می شوند که بی دلیل رواج یافته اند.
مطلب پیش رو خلاصه ای از عقاید کاترین ویدال، نوروبیولوژیست انستیتو پاستور است که صحت و سقم تفاوت مغز زن ها و مردها را بررسی می کند.
۱ – مردها «تک مسوولیت» هستند!
گفته می شود که زن ها می توانند همزمان دو نیمکره مغزشان را فعال کنند و به این ترتیب قادرند در آن واحد چندین کار را باهم انجام دهند. درحالی که مغز مردها «طبقه بندی» شده است و فقط می تواند روی انجام یک کار تمرکز داشته باشد.
نظر کاترین ویدال: غلط است. این باور از مطالعه مختصری ناشی می شود که در سال ۱۹۸۲ تنها روی ۲۰ مغز انجام گرفته است. دانشمندان در مغز زنان جسم پینه دار ضخیمی را ملاحظه کرده بودند که اجازه ارتباط دو نیمکره را فراهم می ساخت.
اما همان موقع نیز فنون تصویربرداری پیشرفته از مغز، این ادعا را رد کرد. تا این که در سال ۱۹۹۷ مطالعه ای روی دو هزار نفر انجام گرفت و ام آر آی مغزشان هیچ تفاوت بارزی بین مغز زن و مرد نشان نداد.
۲ – زن ها حس جهت یابی ندارند!
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در جمعه 9 دی 1390
موضوع : علمی | بازدید این مطلب : 3723
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌