آیا رقصیدن بیماریست؟!
یك روز بعد از ظهر در شهر "آخن" ( Aachen ) در سال 1374 گروهی از مردم دست به دست هم داده و حلقه وار به رقصیدن و آواز خواندن پرداختند .
صدای آواز خواندن آنها دیگران را نیز از خانه ها ی مجاور بیرون كشید و خیابان ها به زودی پر از مردان ، زنان و كودكانی شد كه دست به دست هم داده و ازسویی به سوی دیگر می رقصیدند .
مورخی می گوید :
 (( دهقانان گاوآهن خود ، آهنگران كارگاه خود ، زنان كارهای خانه خود را رها كردند تا به این سرور جنون آمیز بپیوندند . دختران وپسران كلاسهای درس خود را ترك كردند تا با شركت در رقصهای آن مردم تفریح كنند )).
در آن زمان تنها توضیح و تفسیر برای آن رفتار عجیب و غریب آن بود كه شیطان به بدن آن افراد وارد شده است !.
جنون رقص آمیز از شهر آخن در "لیژ" (liege  ) به "اوترخت" (Utrecht ) و "كلنی"( cologne ) و "متس" ( metz ) گسترش پیدا كرد .
در هرجا پزشكان و اعضای انجمن شهر و سایر خانواده ها مات و مبهوت به كسانی كه در طول خیابانها چرخ می زدند می نگریستند .
در "استراسبور" انجمن شهر تصمیم گرفت كه اقدامات شدیدی را بر ضد این جنون شیطانی ، اتخاذ كند .
آنها كسانی را كه می رقصیدند بازداشت كرده وبه دسته های كوچكتر تقسیم كردند ، سپس ، آنها را به كلیسای "سن ویتوس " saint vitus  بردند و در آن مكان كشیشها تلاش كردند تا با انجام مراسم مذهبی ، این افراد را معالجه كنند .
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 20 دی 1390
موضوع : روان شناسی | بازدید این مطلب : 3804
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌