نگاهی به استراتژی فیلم‌های کمدی جهان و ایران در چند سال اخیر
نگاهی به استراتژی فیلم‌های کمدی جهان و ایران در چند سال اخیر
از زمان برادران لومیر مرحوم تا همین الان، فیلم‌های کمدی گزینه‌ اول خانواده‌ها برای سینما رفتن به حساب می‌آیند. البته استقبال عمومی نسبت به کمدی، معنی‌اش این نیست که همه فیلم‌های کمدی مناسب تماشا با خانواده‌اند.
تا همین چند سال پیش در جریان اصلی سینمای دنیا و آمریکا، معمولا کمدی‌های استودیوها با رده‌سنی مناسب خانواده اکران می‌شدند و رده‌ R ممکن بود سرمایه‌‌ تهیه‌کننده‌ها را به خطر بیاندازد. ولی در چند سال اخیر وضعیت عوض شده و خیلی از کمدی‌های هالیوود با ستاره‌های سینما و به نیت رده‌ سنی بالا ساخته می‌شوند. فرمول‌های جواب داده‌ کمدی‌های مستقل چند سال پیش، حالا به جریان اصلی رسیده‌است و استودیو‌ها برای رو‌کردن موضوعات گستاخانه با هم رقابت می‌کنند. همان‌طور که اسلشر‌ها و فیلم‌های ترسناک درجه‌ دوم با خونریزی بیشتر و بیرون پاشیدن دل و روده، تماشاگران خود را تحت تاثیر قرار می‌دهند. حتی کمدی‌های خانوادگی PG-13 هم چشم و گوش بازتر شده‌اند و به‌صورت کنترل شده موضوعاتی را پیش می‌کشند که کمتر در فیلم‌ها می‌دیدیم. نکته‌ جالب‌تر اخلاق‌گرایی نهایی اکثر این فیلم‌ها در عین وجود صحنه‌هایی است كه شاید برای كودكان مناسب نباشد. الگوی رستگار شدن از دل جنایت و گناه، که در بهترین آثار سینمای جنایی دیده می‌شود، در این جنس کمدی‌ها هم تاثیر گذاشته‌است. در فیلم‌های زمانه‌ ما آدم‌های بی‌بندوبار از سر بی‌خیالی به خانواده، تعهد و تاهل می‌رسند. چندتا از کمدی‌های امسال هالیوود را مرور کنیم.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در سه شنبه 20 دی 1390
موضوع : فرهنگی و هنري | بازدید این مطلب : 3852
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌