اولین عاشقانه تلویزیونی!
یادی از سریال خاطره‌انگیز «در پناه تو»
این یكی از بزرگ‌ترین مزایای تلویزیون است كه توان بازگشت به عقب داشته و می‌تواند خاطرات و نوستالژی گذشته را بازآفرینی كند. بدون شك بازپخش سریال‌هایی از جنس «درپناه تو» یكی از بهترین تمهیدات تلویزیون در مرور خاطرات مخاطبان خود است. دراین شرایط دیگر بازپخش، مساوی با تكرار نیست، بلكه مترادف با تداعی خاطرات و لذت یادآوری است.
پخش مجدد در پناه تو 4هفته‌ای است که از شبکه 2 سیما آغاز شده است.
در پناه تو نقطه عطفی در تاریخچه سریال‌سازی تلویزیون محسوب می‌شد كه شاید برای اولین بار موضوع عشق و روابط عاطفی را پیش از ازدواج در قالب یك داستان جذاب و مثلثی عشقی به تصویر كشید و از این حیث می‌توان آن را با جایگاه فیلم عروس در سینما مقایسه كرد.
در پناه تو برای اولین بار تصویری از عشق زمینی را در تلویزیون ترسیم می‌كرد و یكی از تجربه‌هایی بود كه صدا و سیما شجاعت خود را درطرح مسائل اجتماعی روز نشان داد و مجبور شد در برابر انتقاد برخی محافل و مطبوعات بایستد. فارغ از قصه عاشقانه در پناه تو كه موجب جذابیت آن شده بود روایت این جریان در فضای دانشگاه و موقعیت دانشجویی نیز این جذابیت و تازگی را مضاعف می‌كرد و از آن سریال‌هایی بود كه به ایجاد موج و مدهای اجتماعی درجامعه دامن زد. نوع چادر سر گرفتن مریم (لعیا زنگنه) و خوش‌لباس بودن رامین و اساسا شخصیت‌هایی كه به دلیل وجهه دانشجویی خود بسیار مثبت و فرهنگی و تاثیرگذار به نظر می‌رسیدند.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 21 دی 1390
موضوع : نقد و مصاحبه و بيوگرافي | بازدید این مطلب : 3727
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌