درباره سریال «شیدایی»
یك جراحت خانوادگی
محمدمهدی عسگرپور بعد از استقبال خوب مخاطبان از سریال «جراحت»، بار دیگر به سراغ اختلافات درون خانوادگی رفته تا تراژدی دیگری را به تصویر بكشد. قصه‌ای جذاب وپرفراز و نشیب در ادبیات ما كه با التهاب و هیجانی همیشگی همراه است.
 عسگرپور رگ خواب مخاطبان ایرانی را بخوبی شناخته و برهمین مبنا به روایت داستانی می‌پردازد كه حتی اگر تكراری و دست خورده هم باشد باز هم با ذائقه مخاطبان ایرانی انطباق دارد. تعلیق و التهاب قصه عشق طه از یك سو با طمع‌ورزی و دردهای حمید از سوی دیگر گره می‌خورد تا در یك نبرد موازی پیش برود و با خلق موقعیت‌های مثلثی در روابط آدم‌ها از زوایای مختلف به بازنمایی مفهوم عمیق‌تری كه در نسبت بین اخلاق و وسوسه‌های انسانی ترسیم می‌شود، داستان خود را روایت كند.
قصه، ریشه در یك اختلاف كهنه و عمیق دارد. اختلافی كه البته تجربه آشنایی است و از دعوای پدرزن و داماد نشات می‌گیرد. مخالفت محمدتقی (پرویز پورحسینی) با حمید (امیر جعفری) اكنون با برگشت خوردن چك 10 میلیونی‌اش سرباز كرده و همین اتفاق به رمزگشایی از برخی تعلیق‌های قصه می‌انجامد؛ محمدتقی متوجه شده حمید به قماربازی مشغول است و پی بردن به علاقه طه به خانم دكترروستا كه با واكنش تند حمید و درگیری لفظی طه با او منجر شده و از همه بدتر همسر حمید (آتنه فقیه‌نصیری) كه در این مثلث مردانه بیش از همه تحت فشار بوده و باید بین همسر و خانواده‌اش صلح و آشتی برقرار كند. قصه، یك بحران خانوادگی را روایت می‌كند كه بازهم یك جراحتی درونی و فامیلی در آن به خلق تراژدی منجر شده است.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در پنجشنبه 22 دی 1390
موضوع : نقد و مصاحبه و بيوگرافي | بازدید این مطلب : 3746
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌