رکورد استثنایی مالدینی
گل : دلامدونینا؛ پر بیننده ترین و پر تماشاگرترین شهرآورد فوتبال در تمام دنیا. شهرآوردی که به احترام مجسمه مریم باکره، مادونینا، بر بلندای کلیسای معروف دومو در میلانو به این نام خوانده می شود.
 ورزشگاه سن سیرو یا جوسپه مه آتسای شهر میلان که به کلیسای جامع فوتبال نیز شهرت دارد مثل همیشه میزبان این دیدار خواهد بود. ورزشگاهی که نخستین بار در رقابت های جام جهانی 1934 ایتالیا افتتاح شد و آتسوری با شکست اتریش مدعی در باران این ورزشگاه راهی فینال در رم شد.
چه آماری!
به گزارش اینتر دای آی آر دویست و چهار تقابل در دیدارهای رسمی، 71 پیروزی برای اینتر، 61 تساوی و 72 پیروزی برای میلان. 279 گل زده برای اینتر، 279 گل زده برای میلان. 9 پیروزی بزرگ و فراموش نشدنی برای میلان و 8 پیروزی بزرگ برای اینتر. برتری 8-1 روسونری در دربی 1918 در جام مورا بزرگ ترین پیروزی تمام تاریخ این تقابل به شمار می آید.
در جمع 4 گلزن برتر تاریخ دربی دو بازیکن از هر تیم به چشم میخورد. آندری شفچنکو مهاجم افسانه ای دهه 2000 میلان با 14 گل، جوسپه مه آتسا قهرمان دو جام جهانی 1934 و 1938 با 13 گل و گانر نوردال ماشین گلزنی روسونری در کنار ایستوان نیرش گلزن افسانه ای اینتر در دهه 40 و 50 با 11 گل.
4 گله ها
در جمع بازیکنان فعلی دو تیم نیز 4 بازیکن 4 گله حضور دارند. زلاتان ابراهیموویچ، کلارنس سیدورف و پیپو اینزاگی از میلان و دیان استانکوویچ از اینتر.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در يکشنبه 25 دی 1390
موضوع : ورزشی | بازدید این مطلب : 6109
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌