نمايش فيلم «برونو» در مالزی ممنوع شد
كشور مالزي هم نمايش عمومي «برونو» را در سينماهاي كشور ممنوع اعلام كرد. توقيف اين فيلم به صورت رسمي از سوي مسئولان اين كشور آسيايي اعلام شد.
توقيف «برونو» به دليل لحن و زبان غير اخلاقي اين فيلم كمدي است. «ساشا بارون كوهن»بازيگر اصلي اين فيلم است كه در نقش يك روزنامه نگار مجلات دنياي مد ايفاي نقش مي‌كند و رفتاري خلاف عرف جامعه دارد.
اداره سانسور مالزي در يك اطلاعيه رسمي اعلام كرد «برونو» از نظر آنها به عنوان «يك فيلم غير قابل قبول و غير موجه» تلقي مي‌شود،زيرا قصه‌اي خلاف عرف جامعه دارد و شوخي‌هاي آن برخلاف قراردادهاي اجتماعي است.
در اطلاعيه اداره سانسور مالزي آمده است: «اين فيلم توقيف مي‌شود زيرا قصه‌اش بر مبناي زندگي كاراكتري است كه رفتار او مورد تائيد و پسند جامعه و مردم آن نيست. در اين فيلم صحنه‌هاي غير اخلاقي زيادي وجود دارد كه مانع از ان مي‌شود تا ما به آن اجازه اكران عمومي در سينماهاي كشور را بدهيم.»
مسئولان اين اداره،قصه و حال و هواي عمومي آن را براي مردم مالزي مناسب نمي‌دانند و مي‌گويند اين فيلم به درد هيچ يك از اهالي كشور (چه مسيحي، چه مسلمان و چه بودايي) نمي‌خورد.
در عين حال نكاتي مثل اشارات نادرست سياسي و شوخي با مذاهب مختلف از جمله عواملي هستند كه باعث توقيف اين فيلم شده‌اند.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در دوشنبه 13 مهر 1388
موضوع : فرهنگی و هنري | بازدید این مطلب : 1085
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌