بد سکتور يابي کنيد
اگر شما هم جزو آن دسته از خسيسان هستيد که تا هاردديسکتان از رو نرود و داده‌هايتان به‌کل پاک نشود، سراغ يک هارد جديد نمي‌رويد، بهتر است به شما کمکي کرده باشيم و نرم‌افزار جديد ويندوز را که کارش يافتن بدسکتورهاي ديسک است، به‌شما معرفي کنيم.
اگر نمي‌دانيد که هارد شما بدسکتور دارد يا نه، از وجود چنين علايمي مي‌توان فهميد که شما به نرم‌افزارWindows Surface Scanner نيازمنديد: برنامه‌ها عجيب و غريب اجرا مي‌شوند و کپي داده‌ها روي ديسک با کندي انجام مي‌شود و ويندوزتان به‌سرعت ايده‌آل بالا نمي‌آيد.
اين برنامه سودمند نگاه اجمالي به درايوهاي هاردديسک شما مي‌اندازد و هر خطاي فيزيکي را که پيدا مي‌کند، نمايش مي‌دهد. بنابراين شما مي‌توانيد حدس بزنيد که اشکال سيستم از کجاست.
Windows Surface Scanner، بد سکتورها را رفع نمي‌کند، فقط آنها را شناسايي مي‌کند. اگر شما بفهميد مشکل چيست مي‌توانيد از ابزار بررسي ديسک ويندوز (Checkdisk) براي رفع آن مشکل استفاده کنيد.
نکته مهمي که لازم است به‌آن دقت کنيد و اين ترفند در مورد اين موضوع است اين است که اگر ديديد ديسک شما تعداد بي‌شماري بدسکتور دارد، به‌هيچ عنوان عمليات را ادامه ندهيد و آن را متوقف کنيد. چون ادامه اين کار به ديسک سخت آسيب جدي مي‌زند و نمي‌توانيد به‌موقع از داده‌هاي خود نسخه پشتيبان بگيريد. به‌همين دليل، ديدن چند صد بدسکتور کافي است که عمليات بک‌آپ و جايگزيني هاردديسک را انجام دهيد.
> ادامه مطلب ... | نوشته شده توسط : مهیار در چهارشنبه 11 آذر 1388
موضوع : سخت افزار | بازدید این مطلب : 6072
محسن موسوی
دست مریزاد.عالیه . All the best
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌