رکورد استثنایی مالدینی
گل : دلامدونینا؛ پر بیننده ترین و پر تماشاگرترین شهرآورد فوتبال در تمام دنیا. شهرآوردی که به احترام مجسمه مریم باکره، مادونینا، بر بلندای کلیسای معروف دومو در میلانو به این نام خوانده می شود.
 ورزشگاه سن سیرو یا جوسپه مه آتسای شهر میلان که به کلیسای جامع فوتبال نیز شهرت دارد مثل همیشه میزبان این دیدار خواهد بود. ورزشگاهی که نخستین بار در رقابت های جام جهانی 1934 ایتالیا افتتاح شد و آتسوری با شکست اتریش مدعی در باران این ورزشگاه راهی فینال در رم شد.
چه آماری!
به گزارش اینتر دای آی آر دویست و چهار تقابل در دیدارهای رسمی، 71 پیروزی برای اینتر، 61 تساوی و 72 پیروزی برای میلان. 279 گل زده برای اینتر، 279 گل زده برای میلان. 9 پیروزی بزرگ و فراموش نشدنی برای میلان و 8 پیروزی بزرگ برای اینتر. برتری 8-1 روسونری در دربی 1918 در جام مورا بزرگ ترین پیروزی تمام تاریخ این تقابل به شمار می آید.
در جمع 4 گلزن برتر تاریخ دربی دو بازیکن از هر تیم به چشم میخورد. آندری شفچنکو مهاجم افسانه ای دهه 2000 میلان با 14 گل، جوسپه مه آتسا قهرمان دو جام جهانی 1934 و 1938 با 13 گل و گانر نوردال ماشین گلزنی روسونری در کنار ایستوان نیرش گلزن افسانه ای اینتر در دهه 40 و 50 با 11 گل.
4 گله ها
در جمع بازیکنان فعلی دو تیم نیز 4 بازیکن 4 گله حضور دارند. زلاتان ابراهیموویچ، کلارنس سیدورف و پیپو اینزاگی از میلان و دیان استانکوویچ از اینتر.
 در تاریخ رقابت های داخلی اینتر با 18 اسکودتو و 7 کوپا ایتالیا دو عنوان قهرمانی بیشتر از روسونری در کارنامه دارد. میلانی ها 18 اسکودتو و 5 کوپا ایتالیا کسب کرده اند.
در سوی دیگر میلانی ها با 7 قهرمانی جام باشگاههای اروپا و 2 قهرمانی جام یوفا قدری اروپایی تر از رقیب آبی و مشکی هستند. اینتری ها 3 قهرمانی اروپا و 3 قهرمانی یوفا را در کارنامه دارند. در آمار جام های بین قاره ای نیز روسونری از حریف خود پیش است. 3 قهرمانی در جام بین قاره ای و یک قهرمانی در جام جهانی باشگاهها برای میلان و 2 قهرمانی در جام بین قاره ای و یک قهرمانی در جام جهانی باشگاهها برای اینتر.
رکورد مالدینی
پائولو مالدینی، کاپیتان افسانه ای میلان در دو دهه 90 و 2000 با 56 حضور در دربی مادونینا بیشترین سابقه را در تاریخ این تقابل داراست. مالدینی در 25 سال حضور خود در باشگاه میلان 56 بار به مصاف اینتر رفت.
میلان در ده بازی گذشته خود در سری آ با آمار خیره کننده 8 پیروزی و 2 تساوی صدر جدول را از یوونتوس ربوده است و اینتر با 7 پیروزی، 2 تساوی و 1 شکست کابوس ابتدای فصل را به دست فراموشی سپرده است. دو تیم در اولین دیدار خود در سال 2012 برابر حریفان خود، آتالانتا و پارما به دو پیروزی ارزشمند دست یافته اند.
 دربی خارج از میدان دو تیم بر سر انتقال کارلوس توز به میلانو به خبرسازترین نقل و انتقال زمستانی اروپا بدل شده بود. تقابلی که به نظر می رسد با برتری استراتژیک ماسیمو موراتی و مارکو برانکا در تقابل با آدریانو گالیانی به پایان رسیده است.
برتری 8 تایی میلان
 در لیست بازی های اخیر دو تیم یک نکته بیش از همه مشهود است. 20 بازی و تنها 1 تساوی. 11 پیروزی برای روسونری و 8 پیروزی برای نراتزوری. بهترین پیروزی میلان در این لیست، پیروزی 3-0 فصل گذشته با گل های پاتو و کاسانو به شمار می آید و بهترین پیروزی اینتر، برتری 4-0 دو فصل گذشته با گل های تیاگو موتا، دیگو میلیتو، مایکون و دیان استانکوویچ است.
میلان در حال حاضر با 8 امتیاز برتری در قیاس با رقیب احیا شده خود اینتر، در صدر جدول رده بندی قرار دارد و پیروزی احتمالی آن ها همچون فصل گذشته اینتر را از کورس قهرمانی کنار خواهد زد.
داور کیه؟
 دانیله اورساتو، داور 36 ساله اهل مونتچیه ماجیوره قضاوت این بازی را بر عهده خواهد داشت. اورساتو این فصل 8 بازی را در سری آ سوت زده که مهم ترین آن ها تساوی 1-1 رم در برابر یوونتوس بوده است. برتری 2-0 میلان برابر کالیاری و شکست 2-1 اینتر برابر کاتانیا دو قضاوت اورساتو برای اینتر و میلان در نیم فصل اول به شمار می آید.
نوشته شده توسط : مهیار در يکشنبه 25 دی 1390
موضوع : ورزشی | بازدید این مطلب : 6172
ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
نظر شما :
کد امنیتی :

Copyright Tafrihi.com 2005 - 2014 ©
Host By HostDL.com
این سایت ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی می باشد و تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
Powerd By TAFRIHI Web Group                                                           PHP design : Jafar.N - Graphic Design : Ali.Rahimi‌‌‌